Догори
Дати відгук

Лайфхак: як у домашніх умовах перевірити, наскільки адекватно працює ваш пульсоксиметр

Для цього не знадобляться ніякі спеціальні пристрої

1 хв на прочитання03 Грудня 2020, 16:22
Поділитись:

Популярність пульсоксиметрів за останні місяці стрімко зросла.  Проте досить швидко стало зрозуміло, що і пульсоксиметр не панацея: його показникам також не завжди можна довіряти. У своєму інтерв’ю GreenPost лікар Олексій Галімський розповів, що у людей залежно від певних чинників (температура у приміщенні, різне кровопостачання різних пальців, фізіологічні вроджені проблеми) можуть бути досить дивні  показники пульсоксиметра, які слід перевіряти. 

Принцип роботи пульсоксиметра доволі простий: прилад формує показання, вимірюючи кількість світла певної довжини, що відбивається від шкіри, на яку світить світлодіод, і поглинається датчиком. А відповідна кількість світла залежить від насичення крові у шкірі пальця киснем. Хоча на це можуть впливати й інші чинники.

Олексій Галімський ділиться лайфхаком: можна перевірити, наскільки адекватно працює пульсоксиметр, не вдаючись ні до яких спеціальних пристроїв.

«Звичайно, показники насичення крові киснем у домашніх умовах проконтролювати за приладом іншою методикою ви не зможете, а от порахувати пульс на сонній артерії з годинником у руках будь-яка людина здатна (з похибкою 5-10%). Співставте цифри. Якщо ви з трьох спроб нараховуєте у себе десь 70, а пульсоксиметр показує, що ваш пульс більше 90 (або навпаки, менше 50), значить, із ним точно є проблема», – пояснює лікар.

Нагадаємо, раніше ми писали про пораду лікаря хворим на COVID-19: «Краще купіть пульсоксиметр, а не біжіть на КТ» (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.