Догори
Дати відгук

Китай обрав іншого імпортера нафти на тлі торговельної напруженості зі США

Імпорт американської нафти до Китаю впав до 3 мільйонів барелів на місяць.

2 хв на прочитання2 години тому
Китай б'є рекорди імпорту канадської нафти, ігноруючи американську Китай б'є рекорди імпорту канадської нафти, ігноруючи американську
Поділитись:

Розширення трубопроводу Trans Mountain, введеного в експлуатацію менше року тому, відкрило Китаю та іншим імпортерам нафти в Східній Азії ширший доступ до значних запасів сировини в нафтоносних пісках Альберти, повідомляє Financial Post.

Згідно з даними компанії Vortexa Ltd., яка відстежує морські перевезення нафти та природного газу, у березні імпорт китайської сирої нафти через порт на кінцевій станції трубопроводу поблизу Ванкувера досяг безпрецедентних 7,3 мільйона барелів, і очікується, що у квітні цей показник буде ще вищим. Водночас, імпорт американської нафти до Китаю впав до 3 мільйонів барелів на місяць із пікового значення в 29 мільйонів барелів у червні.

Ця зміна в північноамериканських потоках сирої нафти до Китаю, найбільшого у світі імпортера сировини, є ще одним прикладом економічних та стратегічних потрясінь, спричинених діями президента США Дональда Трампа щодо зміни глобальних торговельних відносин.

Зростання попиту Китаю на канадську нафту почалося після того, як у травні запрацювало розширення трубопроводу Trans Mountain, відоме як TMX, що забезпечило транспортування нафти з Альберти до тихоокеанського узбережжя Британської Колумбії. Ця тенденція лише прискорилася після того, як Трамп обійняв посаду президента з оголошеним наміром запровадити тарифи проти Китаю та інших країн.

"Враховуючи торговельну війну, навряд чи Китай імпортуватиме більше американської нафти", - заявив у телефонному інтерв'ю Веньран Цзян, президент Канадсько-китайського форуму з енергетики та навколишнього середовища. "Вони не будуть покладатися лише на Росію чи лише на Близький Схід. Будь-які поставки з Канади будуть сприйняті як позитивна новина".

Хоча обсяги китайського імпорту нафти з Північної Америки є меншими порівняно з поставками з Близького Сходу та Росії, канадські нафтоносні піски є одним із небагатьох джерел відносно дешевих, густих сортів сирої нафти з високим вмістом сірки, які придатні для переробки на багатьох передових китайських нафтопереробних заводах.

Для азійських нафтопереробних заводів близькосхідна сира нафта з подібними характеристиками, така як іракська Basrah Heavy, є дорогою порівняно з нафтою з Альберти, враховуючи силу дубайського бенчмарку в регіоні.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Зображення створене ШІ
Стратегії подолання поганого настрою: прості і ефективні методи
2 хв на прочитання5 годин тому
Зображення створене ШІ
Світло, яке відчувається: створюємо атмосферу в будинку за допомогою LED-освітлення
7 хв на прочитання5 годин тому
Міноборони створює реєстр психологів для військових
Міноборони створює єдиний реєстр цивільних психологів для допомоги військовослужбовцям
2 хв на прочитання6 годин тому
Великдень 2025: Єдність християнського світу та завершення Великого посту. Зображення згенероване ШІ
Великдень 2025: єдність християнського світу та завершення Великого посту
4 хв на прочитання7 годин тому
Гарячий шоколад у домашніх умовах — простий рецепт
1 хв на прочитання9 годин тому
Можна втратити зір, отримавши подряпину від кота: ось від чого застерігають лікарі
3 хв на прочитання10 годин тому
Квітники, огороджені камінням: як створити елегантний і практичний сад
4 хв на прочитання15 годин тому
Китай копіює російські системи озброєнь шляхом шпигунства й масово розкрадає інтелектуальну власність і технології
2 хв на прочитання16 годин тому