Ті, хто знає про цілющі властивості цієї квітки, вживають її в їжу. З неї варять супи, готують сироп, варення і трав'яний чай. У фітотерапії її використовують для лікування інфекцій, хвороб жовчного міхура і печінки, а також як сечогінний засіб. Трав'яним маслом розтирають хворі місця, роблять аплікації. Готується лікувальне масло в домашніх умовах нескладно.
Для приготування масла знадобиться:
- 100 г сухих квіток;
- 400 мл якісного рослинного масла холодного віджиму.
У квітках не повинно бути вологи, тому збирати їх краще в суху сонячну погоду. Після сушити на сонці близько 24 годин.
Спосіб приготування
Мити квіти не треба. Складіть їх в півлітрову стерилізовану банку і залийте доверху маслом. Шийку накрийте марлею і щільно перев'яжіть. Ємність поставте в тепле сонячне місце на 2-3 тижні.
Через 3 тижні, коли квітки потемніють, процідіть рідину через марлю в стерилізований бутель з темного скла. Усе. Цілюща олія готова. Зберігайте її в темному прохолодному місці.
Масло швидкого приготування
Якщо вам терміново знадобився лікарський засіб, можна приготувати його на водяній бані.
Пропорції можете взяти ті ж. Масло вилийте в каструлю, насипте туди кульбаб. Прогрівайте суміш на водяній бані 30-40 хвилин. Вона не повинна закипіти. Настоюйте її 24 години, потім процідіть, зберігайте в стерилізованій скляній тарі темного кольору.
Масло відмінно знімає головний біль, є порятунком при артриті, спазмах, шлункових кольках. Лікує шкірні захворювання, опіки, токсичне отруєння, холецистит, хвороби печінки, шлунково-кишкового тракту. При правильному зберіганні продукт не зіпсується протягом року. Якщо ви вирішили приймати масло всередину, то вживати його треба з кип'яченою водою або запити чаєм, в пропорціях: на 1 склянку рідини 1 ч.л. екстракту.
Масло можна приготувати і з заморожених квіток. Лікувальний ефект від цього не погіршиться.