- Головна
- Новини
- Здоров'я
- #Коронавірус 2019-nCoV
- Коронавірус і гроші: чи є ризик зараження від банкнот
Коронавірус і гроші: чи є ризик зараження від банкнот
У багатьох країнах ЄС магазини припинили приймати готівку й перейшли на оплату лише банківськими картками, щоб таким чином зменшити ймовірність передачі коронавірусу від покупців продавцям.
Європейський центральний банк поширив заяву, де йдеться, що банкноти євро не становлять великого ризику зараження.
Як пише ukurier.gov.ua, банк спільно з кількома європейськими лабораторіями провів спеціальне дослідження. Результати такого досілдження засвідчили, що коронавіруси набагато довше живуть на поверхні з нержавіючої сталі (наприклад, ручках дверей), ніж на банкнотах, виготовлених з бавовни.
За словами члена ради директорів Євробанку Фабіо Панетти, активність вірусу на гладких поверхнях у 10-100 разів вища протягом перших годин після забруднення.
«В цілому банкноти не мають значного ризику зараження порівняно з іншими видами поверхонь, з якими люди стикаються у повсякденному житті», — підсумував Фабіо Панетта.
Проте банкір жодним словом не згадав про те, чи є ризики інфікування, пов’язані з монетами.
Нагадаємо, на думку вчених, контактні лінзи є небезпечними для очей під час пандемії коронавірусу. А от носіння окулярів може допомогти перестати торкатися обличчя, і цим самим заважить зараженню та розповсюдженню вірусу.
Станом на ранок 29 квітня коронавірусом по всьому світу занедужало 3 138 686 осіб, 956 016 із них одужали та 218 тисяч загинули.