Компенсаційне озеленення та облік: як рятуватимуть дерева в Україні
Для зручності контролю усі зелені насадження також пропонують поділити на групи
В Україні можуть посилити відповідальність за псування зелених насаджень у містах і запровадити жорсткіші заходи по їх охороні. Це стане можливим, якщо народні обранці проголосують за законопроєкт № 4250, який сьогодні вже потрапив на розгляд профільного комітету.
Ініціатором законопроєкту виявився член депутатської фракції "Слуга народу” Олександр Дубінський.
Нардеп каже, що за останні 10 років площа зелених насаджень у Києві скоротилася на 500 гектарів. А сталося це через відсутність належного державного контролю за станом зелених насаджень в містах та інших населених пунктах країни.
Аби змінити ситуацію, ініціатор проєкту пропонує визнати такими, що підлягають захисту, всі зелені зони та насадження, що знаходяться на території міст та інших населених пунктів незалежно від форм власності на земельні ділянки, на яких ці насадження розташовані.
При цьому зелені насадження для зручності захисту й контролю поділять на три категорії: загального користування, обмеженого користування та спеціального призначення.
З метою забезпечення прав громадян на достовірну інформацію щодо стану навколишнього середовища та ефективного управління зеленими насадженнями здійснюється їх облік.
Громадянин чи юридична особа, які знищили або пошкодили зелені насадження, мають відшкодувати завдані грошові збитки й висадити нові кущі й дерева замість загиблих.
До слова, велика кількість зелені в містах покращує психічне й фізичне здоров'я, та зменшує агресію.