Пʼятниця, 10 Липня 2020
Догори
Дати відгук

Збільшення числа дерев у місті рятує 400 життів на рік

Велика кількість зелені в містах покращує психічне й фізичне здоров'я, та зменшує агресію

1 хв на прочитання29 Квітня 2020, 11:05 93
Поділитись:

Вчені з Барселонського інституту глобальної охорони здоров'я визначили, що дерева та зелені насадження можуть знизити ризик передчасної смерті. Нове дослідження іспанських та американських науковців показало, скільком передчасним смертям можна було б запобігти в одному з американських міст, якби протягом 5 років кількість паркової зони було збільшено з 20% до 30%. Результати дослідження були опубліковані у журналі Lancet Planetary Health.

Вчені довели, що в місті Філадельфія в США, де мешкає понад 1,5 млн людей, додаткове озеленення допоможе щороку прожити довше 403 дорослим. Крім того, науковці впевнені, що така модель підійде будь-якому місту у світі, яке знаходиться в помірній кліматичній зоні, як Філадельфія. 

«Хоча кожне місто має свої власні характеристики, це дослідження показує приклад для всіх міст світу: багато життів можна врятувати, збільшивши кількість дерев та озеленення міського середовища, навіть в невеличких розмірах», - розповів Марк Нойвенхуйсен, координатор дослідження та директор ініціативи «Навколишнє середовище та здоров'я» в Барселонському інституті глобальної охорони здоров'я (ISGlobal).

Основні засоби, якими природа або зелені насадження можуть поліпшити здоров'я — це покращення соціальних контактів та згуртованості людей, зменшення рівня стресу та збільшення фізичної активності.

Автори дослідження заявили, що експеримент у Філадельфії показав, що озеленення по всьому місту призвели до поліпшення психічного здоров'я, зниження рівня злочинності та насильства серед місцевих мешканців.

Крім того, вчені визначили, що забруднене повітря сприяє високій смертності від COVID-19.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.