Немає нічого кращого, ніж відкрити взимку баночку аджики. Подумавши так, сьогодні я вирішив поділитися рецептом домашньої вареної аджики на зиму. І не витрачайте часу, бо вересень – сезон збору врожаю томатів, моркви, яблук, солодкого перцю й перцю чилі, а всім відомо, найсмачніші овочі – в сезон.
«Мені подобається поєднувати аджику з м’ясними стравами, а також додавати в пасту, супи, борщі й рагу та їсти просто зі свіжим хлібом. Перед тим, як перейти до покрокового рецепта, поділюся порадами, які допоможуть вам досягти ідеального смаку аджики», - ділиться рецептом відомий кухар Євген Клопотенко.
Томати. Ми звикли, що аджика обов’язково повинна мати червоний колір, але насправді для приготування аджики можна брати будь-які томати: від червоних до жовтих, рожевих і чорних. Можна навіть зробити мікс із томатів. Єдина рекомендація –вибирайте м’ясисті овочі, щоб у них було менше насіння.
Солодкий перець. Зелений, червоний, помаранчевий, жовтий – вибирайте будь-який солодкий перець. Утім, можна для аджики вибрати жовті томати і жовтий солодкий перець. Отримаєте непередбачуваний для цього соусу колір.
Перець чилі. У рецепті 3-4 перці чилі й хочу вам сказати, що аджика вийшла дуже гострою. Ви ж можете регулювати гостроту самі, додаючи, наприклад, усього один перець чилі, а решту замінити одним солодким перцем чи фруктами. Про останні пізніше розповім у пункті «секретний інгредієнт».
Яблука. Для аджики потрібні тільки кислі яблука. Навіть так скажу: чим кисліше, тим краще. Ідеально підходить сорт «Симиренка».
Секретний інгредієнт. Я приготував аджику за класичним рецептом, але, якщо ви хочете проекспериментувати, то секретний інгредієнт аджики – 7 слив або 7 абрикосів. Ці фрукти здатні надати ледве помітну солодкість, яка в поєднанні з гостротою перцю чилі й додасть аджиці неповторного смаку.
Також приготуйте соус ткемалі.