Догори
Дати відгук

Коли вживання фруктів може бути шкідливим для здоров'я й чому

Лікарі розповіли, що на цей процес впливає час перекусу.

2 хв на прочитання25 Січня 2021, 23:56
Поділитись:

Вживати фрукти ввечері не бажано, оскільки це може негативно впливати на травлення та сприяти появі зайвої ваги. Про це розповіли німецькі гастроентерологи. Повідомляє німецьке видання Focus.
Печія. За чутливого шлунку та схильності до печії, фахівці вважають за потрібне утримуватися ввечері від кислих фруктів. Їх споживання підсилює вироблення шлункової кислоти та підвищує ризик того, що вночі станеться її викид зі шлунка до стравоходу. З цієї ж причини не потрібно лягати відразу після вживання фруктів, натомість краще походити пішки.
Здуття. З'їдені ввечері плоди потрібно буде перетравити вночі. В результаті може порушитися сон, живіт почне бурчати та «булькати». Нерідко фрукти перестають нормально перетравлюватися, затримуються в товстій кишці, що сприяє здуттю. Клітковина фруктів, розщеплюється кишковими бактеріями, створює гази як побічні продукти.
Зайва вага. Ще одна причина, чому експерти радять не вживати фрукти ввечері. Великі дози фруктози, як і інших простих вуглеводів, мають властивість перетворюватися на жир, якщо не використовуються для вироблення енергії. Налягаючи на солодкі фрукти, наприклад, банани, виноград, можна непомітно для себе набрати вагу. Організм не зможе перетравити всі вуглеводи, і почне відкладати їх надлишки в жир.
Підвищення рівня цукру в крові. Фахівці пояснюють, що фруктоза забезпечує організм швидкою енергією, і вдень це буває корисно для підтримки робочої продуктивності. Але ввечері та особливо вночі організм не потребує настільки суттєвою енергетичного живлення, в результаті рівень цукру у крові може підійматися відразу дуже істотно.
Експерти радять вживати фрукти в денний час, а ввечері віддавати перевагу тушкованим овочам.

А кардіолог пояснив, що більше впливає на організм — куріння кальяну чи цигарок.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost