Догори
Дати відгук

Коли лаятися корисно: пояснюють науковці

Лайка може підвищити впевненість у собі, а також навіть фізичну силу.

2 хв на прочитання28 Травня 2022, 01:31
Поділитись:

Дослідники кажуть, що лайка, яка зазвичай не схвалюється, може підвищити впевненість людини в собі і підвищити її фізичну силу. Про це розповідає GAMINGDEPUTY. 

Дослідники Кільського університету виявили, що лайка може підвищити впевненість у собі, а також навіть фізичну силу.

Під керівництвом доктора Річарда Стівенса команда провела дослідження, метою якого було визначити психологічний шлях, за допомогою якого лайка може вплинути на фізичні завдання.

У ході дослідження, опублікованого в журналі «Щоквартальний журнал експериментальної психології», було виявлено, що учасники могли відтискатися від стільця — підніматися з сидіння стільця за допомогою рук — довше після повторення лайки.

«Схоже, лайка викликає стан «гарячих думок», допомагаючи нам применшити повсякденні страхи та тривоги. У деяких ситуаціях це може принести користь, наприклад, фізична сила, яку продемонстрували наші учасники, здатні утримувати віджимання від випорожнення протягом більш тривалого часу після лайки», — сказав доктор Стівенс.

Було також виявлено, що гумористична якість лайки є важливим психологічним шляхом для підвищення фізичної сили, на кшталт «відпускання».

«Ми надали докази кількох можливих психологічних шляхів, якими це може статися, всі вони пов'язані зі зниженням самоконтролю або «відпусканням», але гумор, кумедна сторона лайки, виявився найважливішим із факторів, які ми оцінили. Гумористи давно знають зв'язок між сміхом і доречною лайкою. Наше дослідження передбачає, що створення гумору може бути одним із елементів, за допомогою якого лайка може допомогти людям у повсякденних ситуаціях», — наголосив доктор Стівенс.

Також ми розповідали, що лайка під час війни корисна — науковці.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.