Догори
Дати відгук

А яка різниця: в Ізраїлі вакцинували проти коронавірусу замість щеплення проти грипу

І навпаки також. Пояснюють не злим умислом, а людським фактором.

3 хв на прочитання14 Жовтня 2021, 14:20
Фото: Одед Балілті Фото: Одед Балілті
Поділитись:

Ізраїльське видання «Деталі» розповідає про пригоду, яка сталася з 76-річною жителькою Реховота Джин Філліп. Повернувшись додому після щеплення проти грипу, вона з подивом виявила в документах, що отримала четверту дозу вакцини проти коронавірусу.

«Я вже тричі прищепилася проти коронавірусу — і після цього записалася на вакцинацію проти грипу в громадському центрі в Реховоті», — розповіла Джин.

Отримавши укол і повернувшись додому, вона подивилася в документи і зрозуміла, що в анкеті, яку їй дала медсестра, ідеться про отримання третьої (а для Джин уже четвертої) вакцини проти коронавірусу.

Коли жінка повідомила про це в Міністерство охорони здоров'я, її запитали, чи бере вона на себе відповідальність за помилку.

«Я відповіла «так», бо вирішила, що переплутала і прийшла не в те місце», — сказала жінка.

Однак на наступний день Джин повернулася в прищеплювальний центр і побачила, що в приміщенні деякі стійки для вакцинації проти коронавірусу та проти грипу розташовані поруч.

«Не знаю, як четверта вакцина вплине на мене. Мені сказали, що все буде добре і нема про що хвилюватися», — з побоюванням говорить Джин.

Жінку попросили повідомляти про будь-які незвичні побічні ефекти.

«Деталі» пояснюють це тим, що в останні дні багато ізраїльтян отримують третє щеплення проти коронавірусу. Паралельно відбувається вакцинація від грипу. У деяких центрах ці щеплення роблять в одному і тому ж приміщенні, тільки біля різних стійок. Можливо, випадок Джин не єдиний, оскільки при такій організації можливі помилки, ідеться в повідомленні. Наприклад, ще один пацієнт отримав від МОЗ повідомлення про те, що 11 жовтня він був щеплений «вакциною проти коронавірусу Influvac Tetra», проте ця назва щеплення проти грипу.

«Є центри, де прищеплюють і проти грипу, і проти коронавірусу. І це відкриває можливості для помилок», — пояснив у телеофірі співробітник одного з ізраїльських центрів вакцинації.

За його словами, самі препарати складно переплутати: вакцини проти грипу зберігаються в стандартному холодильнику, а вакцини проти коронавірусу — в морозильній камері. Так що плутанина відбувається не між препаратами, а між пацієнтами.

«Якщо медпрацівник не спитав пацієнта, з якою метою той прийшов, може статися помилка. Варто уточнити інструкції з цього питання», — додав співробітник.

Пізніше в Міністерстві охорони здоров'я Ізраїлю повідомили, що після випадку в Реховоті були уточнені інструкції для всіх лікарняних кас.

Також ми писали, що вакцинолог розповів, кому під час пандемії коронавірусу варто вакцинуватися проти грипу.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
На Черкащині створять 5 заповідних об'єктів загальною площею 14 га
1 хв на прочитання10 хвилин тому
Українці по-новому платитимуть за електрику через відключення: що зміниться
1 хв на прочитання49 хвилин тому
Росіяни обрали для атаки пік морозів, її відбито, а наслідки планується ліквідувати за 1-2 дні - глава "Укренерго"
2 хв на прочитання4 години тому
«Смажене молоко» — оригінальний десерт із простих продуктів
3 хв на прочитання12 годин тому
Як навіть у міських умовах зберігати цибулю, аби вона залишалася свіжою
6 хв на прочитанняВчора
Удару по аеродрому в Енгельсі було завдано безпілотником радянського виробництва (ФОТО)
1 хв на прочитанняВчора
Повторюють нацистів: росіяни залишили Одесу без води, як у 1941
2 хв на прочитанняВчора
«Гнізда» зі спагеті з фаршем, помідорами та сиром — швидко готуються в духовці
2 хв на прочитанняВчора