Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Кабмін затвердив порядок запровадження автоматизованих систем контролю викидів забруднюючих речовин

Кабмін затвердив порядок запровадження автоматизованих систем контролю викидів забруднюючих речовин

Держава оперуватиме достовірними даними

2 хв на прочитання29 Березня 2023, 16:38
Поділитись:

Кабінет Міністрів України затвердив порядок запровадження автоматизованих систем контролю викидів забруднюючих речовин.

За словами Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця, це важливий крок на шляху до євроінтеграції, зменшення промислового забруднення, а також доступу громадян до екологічної інформації та цифрової взаємодії.

«Фактично йдеться про встановлення моніторингу за викидами “на трубі”, про необхідність якого вже тривалий час тривали дискусії», -  зазначає міністр.

Також за його словами, найбільше про очікування цього рішення до війни могли б розповісти жителі та екоактивісти Кривого Рогу, Дніпра, Запоріжжя, Маріуполя, Харкова або будь-якого іншого українського промислового міста.

«Але, на жаль, зараз наша промисловість працює на чверть порівняно з довоєнним рівнем. Проте всі ми розуміємо, що Україну чекає повоєнне відновлення, і воно має відбуватися вже з новими сучасними правилами», - додав він.

Україна впроваджує такі підходи та передбачає обов'язок для промислових підприємств встановити системи моніторингу викидів у повітря на своїх установках.

Міністр звернув увагу, що:

  • обов'язковим буде лише встановлення АСК на нове обладнання. На діюче устаткування ця вимога не поширюється;
  • бізнес матиме час підготуватися до нововведень - 5 років після припинення або скасування дії воєнного стану в Україні.

Дані з АСК передаватимуться до Міндовкілля автоматично, міністерство аналізуватиме їх та публікуватиме на #ЕкоСистемі. Це дозволить нам налагодити сучасний цифровий обмін інформацією між бізнесом, державою та громадянами. У результаті кожен бачитиме як те чи інше підприємство впливає на стан атмосферного повітря, чи достатні та ефективні його заходи по скороченню викидів, чи дотримується бізнес умов дозволів на викиди, а також наскільки ефективною є державна політика у цій сфері і що потрібно відкоригувати.

Тобто держава оперуватиме достовірними даними, громадяни бачитимуть реальну ситуацію у себе в регіоні, бізнес зможе оцінити та спланувати, які заходи з екомодернізації ще потрібні, щоб мінімально впливати на довкілля. Це і є європейський підхід, який ми прагнемо запровадити в Україні.

«Тож продовжуємо працювати та впроваджувати якісні зміни, які позитивно впливають як на довкілля, так і на життя кожної людини в нашій країні», - зазначив Руслан Стрілець.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Через махінації в реконструкції очисних споруд каналізації підрядник поверне в бюджет майже 5 млн грн
1 хв на прочитаннягодина тому
Як позбутися від мух в будинку: засоби-порятунок від настирливого дзижчання
1 хв на прочитання5 годин тому
Фото ілюстративне
На Тернопільщині поліція розслідує масову загибель риби
2 хв на прочитанняВчора
Всесвітній день без тютюну—2023: переможемо тютюнову епідемію для нового покоління
5 хв на прочитанняВчора
Екокомітет рекомендував ВР підпримати Закон «Про Дисциплінарний статут служби цивільного захисту»
1 хв на прочитанняВчора
Держводагентство отримало нового керівника
1 хв на прочитанняВчора
Перед судом постануть троє експосадовців, які вивели з держвласності землю в портовій акваторії Чорноморської філії ДП «АМПУ»
1 хв на прочитанняВчора
Бонуси в слотах – що це та як використовувати
3 хв на прочитанняВчора
Більше з GreenPost