Догори
Дати відгук

Кабмін призначив Віктора Ляшка головним санлікарем країни

3 хв на прочитання26 Лютого 2020, 15:25
Поділитись:
26.02.2020

З метою посилення заходів недопущення потрапляння в Україну коронавірусу Covid-19, уряд призначив заступника міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка головним санітарно-епідеміологічним лікарем країни.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук під час брифінгу за результатами засідання уряду.

"Ми сьогодні для того, щоб ще підсилити систему, яка має запобігати проникненню на територію України цього захворювання, призначили пана Віктора Ляшка головним санітарно-епідеміологічним лікарем країни", - сказав прем'єр.

За його словами, Ляшко буде комунікувати зі ЗМІ та координуватиме
дії органів державної влади,  всіх необхідних служб, щоб максимально якісно організувати роботу з запобігання потрапляння коронавіруса на територію України і протидії його поширенню в разі, якщо він буде зафіксований.

Що відомо про Віктора Ляшка

На сайті МОЗ інформується, що йому 40 років, він лікар, закінчив Національний медичний університет ім.О.О. Богомольця у 2003 році. У 2015 році закінчив заочну форму навчання Національної академії державного управління при Президентові України (факультет Державне управління у галузі охорони здоров’я). Здобув кваліфікацію магістра державного управління у сфері охорони здоров’я.

Працював у системі державної санітарно-епідеміологічної служби Київської області, у структурі МОЗ, очолював державну установу «Київський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України», був головою громадської організації “Інфекційний контроль в Україні” та консультантом з питань громадського здоров’я Проекту USAID “Реформа ВІЛ-послуг в дії”.

З лютого 2018 року по липень 2019 року – працював на посаді Першого заступника генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Що з СЕС

Як відомо, Державну санітарно-епідеміологічну службу ліквідували навесні 2017 року (постанова КМУ).

Це було зроблено на виконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 8 лютого 2016 року Уряд скасував рішення про реорганізацію Державної санітарно-епідеміологічної служби шляхом її приєднання до Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.

У постанові зазначалося, що "подальше функціонування Держсанепідслужби недоцільно, оскільки на сьогодні виконання її функцій забезпечують МОЗ, Держпраці і Державна служба з питань безпеки харчових продуктів».

Наразі, деякі медики та експерти пов'язують безпрецедентний спалах кору в Україні (у 2018 році в Україні на кір захворіли 54 тис. осіб, за нами з великим відривом йдуть Сербія — 5076, Італія — 2517 випадків) та зростання випадків отруєнь у закладах громадського харчування, в дитячих таборах з ліквідацією санепідслужби і відсутності епідеміологічного нагляду. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Скріншот відео Sotheby's
Найдорожчий банан у світі продали на аукціоні за 6,2 млн доларів: ось що вирішив зробити новий власник (ФОТО)
2 хв на прочитання9 хвилин тому
ФОТО: ілюстративне
До кінця листопада потужні магнітні бурі не прогнозують
1 хв на прочитаннягодина тому
Зображення згенеровано ШІ
Спонсор кампанії Трампа хоче купити «Північний потік-2», аби дати США важелі впливу на переговори щодо долі України
1 хв на прочитання2 години тому
ФОТО: PxHere
Переміщення диких тварин будуть моніторити через бездротові технології
1 хв на прочитання3 години тому
У Молдові фермерам дозволили вирощувати промислові коноплі
1 хв на прочитання5 годин тому
Погода здивує: синоптики прогнозують аномальний грудень
1 хв на прочитання6 годин тому
Україна та Азербайджан поглиблюють співпрацю у питаннях захисту довкілля
1 хв на прочитання6 годин тому
На берег Каспійського моря викинуло майже 2 000 мертвих тюленів — ось що відомо про причини смерті
1 хв на прочитання7 годин тому