- Головна
- Новини
- Здоров'я
- #Коронавірус 2019-nCoV
- Інфекціоніст розповів, чи можна захворіти на коронавірус удруге
Інфекціоніст розповів, чи можна захворіти на коронавірус удруге
Чи гарантує перехворювання COVID-19 довічний імунітет?
ЗМІ підхопили новину про те, що колективний імунітет від COVID-19 неможливий, тому що люди, які вже перехворіли, хворіють знову. Мовляв, тривалий імунітет не виробляється – антитіла або не виробляються, або їхня кількість стрімко падає, тому перенесена хвороба ніяк не захищає від повторного зараження.
«Я не можу згадати жодного випадку, щоб якийсь мій колега говорив про таке, а у нас уже було тисячі своїх пацієнтів, – сказав у своєму коментарі GreenPost лікар-інфекціоніст Юрій Жигарєв. – Покажіть мені бодай одну людину, яка захворіла повторно. Журналісти, візьміть у неї інтерв'ю, запишіть відео – і я скажу: ок, тут є що коментувати. А так це якісь міфи, фейки, я не знаю, звідки вони беруться».
При цьому Юрій Жигарєв наголошує: людина може захворіти повторно на будь-яку інфекцію. Ми всі грипуємо не один раз, а дехто хворіє повторно навіть на кір чи на вітрянку.
«Довічного імунітету фактично не буває, – говорить Юрій Жигарєв. – Імунітет може бути напруженим до якихось інфекцій – 5, 10, 15, 20 років. Але він усе одно поступово знижується. Якщо він періодично зустрічається з цим збудником, то буде така "природна вакцинація". Взагалі-то цей процес називається імунізацією. Ми просто звикли, що імунізація – це вакцинація, а насправді імунізація – це абсолютно нормальний, природний процес. Коли ми робимо щеплення, ми просто намагаємося наслідувати природу».
Лікар підкреслює: ми постійно зустрічаємось із якими з патогенами, вірусами, бактеріями, і більшість людей не хворіє, тому що вони імунізовані, у них напружений імунітет. Якщо ж людина цього не робить і вона опиняється у стерильних чи напіввільних умовах, то це дуже погано.
Юрій Жигарєв нагадує випадок старовірів Ликових, яких знайшли у 1978 році – родина ще у 20-і роки ХХ ст. втекла у Саянську тайгу, рятуючись від «безбожної радянської влади». Більша частина родини померла у 1981 р., коли відновилися контакти з цивілізацією. Є думка, що причиною їхньої смерті стали банальні вірусні інфекції, тому що у Ликових через тривалу ізоляцію взагалі не було імунітету до вірусів, із якими ми живемо.
«Тому надмірна ізоляція нам нічого доброго не несе, – говорить Юрій Жигарєв. – Наш імунітет влаштований так, що він повинен постійно тренуватися. Коли це тренування відбувається, коли ми маємо напружений імунітет, то він справді може працювати десятки років, і людина не буде хворіти на цю інфекцію».
Ми раніше писали, що перехворілі на коронавірус часто не мають антитіл – дослідження.