Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • Харчування за графіком разом з низькокалорійною дієтою збільшує тривалість життя, – дослідження

Харчування за графіком разом з низькокалорійною дієтою збільшує тривалість життя, – дослідження

Харчування за графіком разом з низькокалорійною дієтою збільшує тривалість життя, – дослідження

3 хв на прочитання07 Серпня 2022, 20:50
Поділитись:

Як стверджують дослідники, така схема харчування може й не прискорювати втрату зайвих кілограмів (хоча, швидше за все, на зниження маси тіла вона вплине), зате принесе користь здоров'ю і в результаті продовжить життя.

с, Медичного інституту імені Говарда Хьюза та Центру ресурсів тварин при Південно-Західному медичному центрі Техаського університету (США) показало, що низькокалорійна дієта у поєднанні з харчуванням виключно у певні години сприяє довголіттю у мишей. Результати роботи опубліковані у журналі Science, інформує UAINFO.org.

Автори багатьох попередніх досліджень приходили до висновку, що обмеження калорій збільшує тривалість життя тварин — хробаків, мух, гризунів та мавп. А коли люди споживали на 15 відсотків менше калорій, ніж зазвичай, це впливало на те, що відбувається з тілом під час сну: на другому році у тих, хто їв менше калорійної їжі, вчені спостерігали різке уповільнення швидкості метаболізму в нічний час та невелике падіння температури тіла. Крім того, аналіз крові таких піддослідних показав, що у них на 20% знизився процес пошкодження клітин в результаті окислення - саме він вважається ключовою ознакою старіння.

Проте механізми, за яких обмеження калорійності їжі продовжують життя, залишаються погано вивченими. Тим більше складно систематично досліджувати такі стратегії харчування на прикладі людей: вони не можуть роками перебувати в лабораторії та обмежувати себе строго певними порціями їжі все життя.

Тому піддослідними у новому дослідженні, яке команда японсько-американського нейробіолога та генетика Джозефа С. Такахаші проводила протягом чотирьох років, знову стали миші. Тварини знаходилися в клітинах з автоматичними годівницями, тому можна було легко контролювати їх їжу. Деяким гризунам дозволили їсти стільки, скільки вони хотіли, а іншій групі обмежили споживання калорій на 30 відсотків. При цьому випробувані, що сиділи на дієті, харчувалися за різними графіками - у тому числі вночі, коли миші найактивніші.

"Ми показали, що 30-відсоткового обмеження калорій достатньо для збільшення тривалості життя на десять відсотків. Проте щоденний інтервал голодування та дотримання циркадних ритмів годування, що діяли разом, продовжили життя самцям мишей на 35 відсотків. Ці ефекти не залежали від маси тіла", - пишуть вчені.

 

Гризуни, які отримували низькокалорійну їжу вночі лише протягом двох годин (отже, решта 22 години вони голодували), жили найдовше. Комбінуючи таку дієту з режимом харчування за графіком, вдалося збільшити середню тривалість життя піддослідних на дев'ять місяців.

"Старіння провокує повсюдне збільшення експресії генів, пов'язаних із запаленням, та зниження експресії генів, що кодують компоненти метаболічних шляхів у печінці. Годування мишей у нічний час доби покращило ці пов'язані зі старінням зміни. Таким чином, циркадні втручання сприяють довголіттю та відкривають перспективи для подальшого вивчення механізмів старіння", – зазначили автори дослідження.

Обмежене за часом харчування — популярне сьогодні інтервальне, або уривчасте, голодування за певною схемою — може не призводити до зниження маси тіла, але позитивно впливає на загальний стан організму. Звичайно, вчені не пропонують людям їсти ночами: у нашому випадку прийоми їжі обмежувалися б денним годинами.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Домашній «Анкл Бенс»: смачний салат із кабачків на зиму
1 хв на прочитанняВчора
Суд арештував літак, який колаборант мав передати агресору після захоплення південних областей(ФОТО)
2 хв на прочитанняВчора
Лечо на зиму: рецепт із виноградним соком
1 хв на прочитанняВчора
Пухке та пишне: чим можна замінити молоко під час приготування картопляного пюре
1 хв на прочитанняВчора
«За 3-4 роки після розгрібання завалів зросте кількість захворювань легень»: чи захистить нас від шкоди азбесту законопроект 4142
11 хв на прочитанняВчора
Прицільними обстрілами орки знищили ферму на Запоріжжі – загинуло понад 6 тис. свиней та 1000 нетелів
1 хв на прочитанняВчора
Виходьте на вулицю: чого очікувати українцям найближчими днями від матінки-погоди  
2 хв на прочитанняВчора
Україна отримала національну квоту на вилов риби в Атлантичному океані на 2023 рік
1 хв на прочитанняВчора