Сніданок – головний прийом їжі для організму. І саме від його складників залежить, чи прагнутимете ви нездорової їжі впродовж дня і переїдати за вечерею. Тому ось вам список того, чого не має бути під час ранкової трапези. І тим паче, якщо тільки одним із цих продуктів ви снідаєте. Допомогла в укладанні списку дієтолог Олена Кійко.
Як часто ви дозволяєте собі вибігати з дому, на ходу ковтаючи каву? Або часу нормально поїсти немає, або зранку нічого не лізе до рота. Якби шлунок міг говорити, то він ой як багато сказав би вам неприємного.
Кофеїн розбудить вас, так. Але навряд чи наситить. Навіть якщо ви п'єте каву з молоком і цукром, то додаєте калорії, однак не насичуючись корисними жирами та клітковиною, без яких організму ніяк не можна вранці. Плюс – кава може спричинити печію, адже сприяє виробленню шлункової кислоти.
Також уранці в організмі підвищена концентрація гормону кортизолу, а вживання кави одразу після пробудження ще більше його підвищує, що може негативно відбитися на самопочутті, а в довгостроковій перспективі і на здоров'ї. Тому каву краще вживати через 20-30 хвилин після сніданку.
Апетитно, смачно та красиво – безумовно. Але що ви отримаєте? Правильно, інсуліновий вибух, адже тости із чимось солодким – це гора цукру в організм. І будьте певні, вже за пів години вам знову захочеться їсти. Краще поснідати цільнозерновим хлібом з якісним вершковим маслом і авокадо.
Модний нині вид сніданку. А що потім? Потім – шлунок, що потерпає від голоду. Натщесерце вживання кисломолочних продуктів – марна затія, оскільки всі корисні бактерії загинуть у ранковій концентрації соляної кислоти, так і не діставшись до кишечника. Щоб отримати користь, такі продукти краще вживати як десерт після сніданку або на підобідок чи підвечірок. А якщо є грецький йогурт, то його оптимальна жирність має бути 2,5-5%.
Згодні, смачно та ситно. Це те, що ми любимо. Етикетки ковбас і сосисок маячать "ешками" в своєму складі. Подумайте двічі, хотіли б ви починати свій день з підсилювачів смаку, консервантів, стабілізаторів і фіксаторів кольору? А тут буде трохи корисної і неприємної для любителів переробленого м'яса інформації: у 2015 році ВООЗ визнала сосиски, шинку, ковбасу канцерогеном. Тому вранці замінюємо ці продукти на варене м'ясо або рибу.
Для того, щоб уранці було бажання снідати, саме правильно снідати, варто подбати про свій організм звечора. А це означає – не їсти за 3-4 години до сну. Так у вас буде ранковий апетит, який треба задовольняти якісними натуральними продуктами. Каші, яйця, риба, курятина або індичина, цільнозерновий хліб і порція овочів та фруктів – ідеальні компаньйони для початку нового продуктивного дня.