- Головна
- Новини
- Здоров'я
- Медицина за кордоном
- Фекалії тварин замість антибіотиків: у Британії розробляють нові антибактеріальні препарати з калу жирафи та лемура
Фекалії тварин замість антибіотиків: у Британії розробляють нові антибактеріальні препарати з калу жирафи та лемура
Наразі команда науковців зосереджена на пошуку фагів, які можуть допомогти в лікуванні інфекцій стоп у людей із діабетом.
Науковці встановили, що віруси з екскрементів жирафи та лемура можуть призвести до створення нових антибактеріальних препаратів. До цього біологи з Університету Шеффілда досліджували бактеріофаги в екскрементах тварин з Йоркширського парку дикої природи, центру охорони та реабілітації дикої природи в Бронтоні (Велика Британія). У парку мешкає близько 475 тварин, що представляють більше 60 видів.
Про це розповідає лікар Олександра Литкіна.
На думку науковців, що більше вірусів вони знайдуть, то з більшою кількістю бактерій зможуть боротися. Отримавши зразок екскрементів, дослідники додали в них воду, а потім ретельно відфільтрували суміш, поки не залишилися тільки віруси. Потім вони піддають різні бактерії впливу цих вірусів, аби з'ясувати цілі бактеріофагів.
Бактеріофаги вже використовують як альтернативу або доповнення до стандартних антибіотиків у клінічних випробуваннях і в крайніх випадках, коли інші методи лікування виявилися неефективними. Їхня перевага полягає в тому, що такі віруси можуть мати дуже обмежені цілі — лише один або кілька бактеріальних штамів. Через це вони не викликають стійкості до лікування.
Наразі команда науковців зосереджена на пошуку фагів, які можуть допомогти в лікуванні інфекцій стоп у людей із діабетом. Окрім того, дослідники працюють над створенням коктейлю з фагів, який можна використовувати як антибактеріальний засіб.
Також ми писали про коньяк як ліки: варіанти застосування напою в народній медицині.