Догори
Дати відгук

Фармацевтичні патріоти: 91% українців купують вітчизняні ліки

На вибір препарату серед українських виробників впливає вартість. Лідирують серед вітчизняних медикаментів заспокійливі, знеболювальні, жарознижувальні, від кашлю, болю в горлі, а також вітаміни.

2 хв на прочитання05 Травня 2020, 14:17
pixabay pixabay
Поділитись:

Результати соцопитування "Ставлення і поведінка споживачів щодо безрецептурних лікарських препаратів українського та іноземного виробництва", проведеного аналітичною групою Corestone, свідчать: українці довіряють вітчизняним фармацевтичним компаніям і більш активно купують українські ліки, ніж закордонні. Про це пише GreenPost з посиланням на  censor.

Довіра і вартість

Так, 91% респондентів декларує свою довіру українським фармкомпаніям. Головним мотивом  у виборі медикаментів  для українців   ліками є доступність ціни. Це при тому, що респонденти переконані -  українські та іноземні препарати рівною мірою ефективні, якісні, мають мінімум побічних ефектів.  

У середньому за останній місяць на покупку ліків респонденти витратили менше 20% сімейного бюджету. Водночас 53% опитаних заявили, що на вибір препарату серед українських виробників впливає вартість.

Що купують

Лідирують серед вітчизняних медикаментів заспокійливі, знеболювальні, жарознижувальні, від кашлю, болю в горлі, а також вітаміни. Основні групи препаратів, які були куплені за останній рік, - від кашлю і болю в горлі, знеболювальні, жарознижувальні та від нежиті.

Дітям більше купували препарати від болю/кашлю в горлі, жарознижувальні, від нежиті, противірусні та вітаміни, тоді як для дорослих - знеболювальні, заспокійливі, препарати для лікування серця, печінки, шлунково-кишкового тракту, нирок і сечостатевої системи та протигрибкові.

Також, рівною мірою як дорослим, так і дітям купують засоби проти алергії та дерматологічні ліки.

Бренди

Найбільш популярною фармкомпанією серед українських брендів стала "Дарниця". За даними опитування, 70% респондентів заявили, що знайомі з її продукцією.

Дослідження проводилося з 26 лютого по 11 березня 2020 року. Загалом було опитано 2023 особи по всій території України, без урахування тимчасово окупованих територій. 

Нагадаємо, сьогодні Офіс президента опублікував звіт державних закупівель медичних засобів захисту. Так, згідно зі звітом,  загальний бюджет фонду з ліквідації наслідків COVID-19 при Офісі Президента склав 374 мільйони 620 тисяч гривень.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.