В.о. голови НАЕК: Енергоатом у боргах, а приватні компанії в прибутках?
Атомним електростанціям, якими управляє НАЕК «Енергоатом», штучно обмежили доступ на ринок електроенергії на догоду іншим видам генерації.

Про те, що "Енергоатом" може виробляти, але не може продати найдешевшу електроенергію в умовах кризи, розповів в. о. голови НАЕК Петро Котін в інтерв'ю Цензору.
За словами Котіна, за перші три місяці 2020 року заборгованість енергоринку перед "Енергоатомом" склала близько 4,7 млрд. грн. Водночас електроенергія приватних виробників дорожчої "зеленої" та теплової електроенергії оплачується найперше.
"Борги ростуть. Парадокс – ми виробляємо електроенергію приблизно в 8 разів дешевшу зелених електростанцій, які є в приватних руках, вони будують додаткові потужності, і їм платять насамперед. Неплатежі катастрофічні. "Енергоатом" у боргах, а приватні компанії в прибутках, хіба це державний підхід?", – зазначив очільник держпідприємства.
За словами Котіна, ситуація виглядає абсурдо, адже фактично державний Енергоатом може виробляти, але не може продати вироблену найдешевшу електроенергію в умовах кризи.
"Зараз нашу генерацію обмежили на 2150 МВт. Тому що в умовах загального падіння споживання в умовах пандемії частково ці 2150 МВт заміщуються іншими видами генерації", – повідомив очільник підприємства.
Раніше, т. в. о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець заявила, що ДП «Гарантований покупець» накопичив перед виробниками електроенергії борг в загальному розмірі 10 млрд грн, з яких 6,3 млрд грн – це борг перед виробниками з ВДЕ, та 4,2 млрд грн – перед ДП «НАЕК «Енергоатом» (4 млрд грн) та ПрАТ «Укргідроенерго» (200 млн грн).







