Догори
Дати відгук

Електронні торги на користування геонадрами: як все відбуватиметься

Самі торги значно прискоряться в часі й отримувати спецдозвіл для їх проведення буде непотрібно

1 хв на прочитання26 Жовтня 2020, 16:40
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

Умови проведення та сам процес торгів за право користуватися вітчизняними геонадрами може змінитися. Принаймні, це передбачає законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення надрокористування, який днями нардеп Олег Бондаренко подав на розгляд профільного комітету.

Бондаренко скаржиться, що існуюча процедура надання надр у користування є складною та створює додаткові обтяження для надрокористувачів. Каже, що шлях від ініціювання аукціону до початку фактичного користування ділянкою надр може займати кілька років.

Тому в законопроєкті пропонує врегулювати проведення електронного аукціону та синхронізувати його з Інтерактивною картою корисних копалин, яку планують створити на базі веб-сайту Державної служби геології та надр.

 Оновлений законопроєкт також передбачає встановлення єдиного строку у 20 днів, протягом якого Державна служба геології та надр має винести ділянку надр з Інтерактивної карти корисних копалин на електронний аукціон. При цьому погодження для проведення таких торгів стануть непотрібними. 

Депутат наполягає і на тому, аби  скоротити строки проведення електронних аукціонів й тим самим спростити життя майбутнім інвесторам. 

Як ми інформували наших читачів раніше, в Україні може з'явитися інтерактивна карта корисних копалин. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго