Догори
Дати відгук

Екологічні губки з гарбузів виготовляє український фермер (ФОТО)

Ці вироби дуже зручні, до того ж їх не потрібно часто змінювати, на відміну від синтетичних губок.

2 хв на прочитання03 Жовтня 2021, 12:36
Володимир Жданов із люфою. Фото з сайту SEEDS Володимир Жданов із люфою. Фото з сайту SEEDS
Поділитись:

Люфу (губковий гарбуз, рослинну губку) вирощують переважно не для споживання людьми чи тваринами. З неї роблять натуральні губки. Виробництво мочалок із люфи вже працює і в Україні, повідомляє SEEDS. Усе почалося з кількох насінин і переросло у крафтовий бізнес — сімейну ферму.

Люфа — однорічна трав’яниста рослина з продовгуватими плодами (завдовжки 60 см та більше), зовні схожа на великий кабачок. Із люфи виготовляють олію, використовують у фармацевтичній галузі, в Азії та Африці свіжі плоди вживають у їжу. Волокна висушеної люфи вбирають вологу, саме тому з рослини виготовляють губки.

Фото з сайту SEEDS

Володимир Жданов, власник ферми в селі Каїри на Херсонщині, прагне не лише замінити синтетичні мочалки натуральними, а й спонукає інших фермерів займатися вирощуванням люфи, тому, крім губок, продає насіння рослини.

«Побачив рослину вдома у друзів та зацікавився, попросив у них жменю насіння. Тоді посіяли її між рядами винограду, адже люфа плететься і їй потрібна опора. Коли дозрів перший урожай, роздав губки друзям та родичам, щоб випробувати продукт, подивитися, чи цікавий він споживачеві», — говорить Володимир Жданов.

Фото з сайту SEEDS

Фермер розповідає, що обрав цей напрямок, оскільки займається громадською діяльністю, тому давно зацікавився темою захисту довкілля, екологічних проектів та продуктів. Мочалки з люфи — саме такий продукт.

«Для мене люфа — своєрідний символ чистоти, натуральності, адже рослина дозволяє замінити синтетичні мочалки натуральними, такими, які не завдають шкоди довкіллю», — наголошує Володимир Жданов.

Фото з сайту SEEDS

Вироби з люфи дуже зручні, до того ж їх не потрібно часто змінювати, на відміну від синтетичних губок.

Він стверджує, що за умови правильного догляду за мочалками для тіла, висушування після кожного використання, вони можуть слугувати півроку та навіть більше. Натомість губка для миття посуду слугує від місяця до двох.

Також ми розповідали, що на Закарпатті пенсіонерка вирощує фісташки: у саду також є хурма, інжир, персики, виноград.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.