Екокомітет Ради схвалив програму поводження з радіоактивними відходами та євроінтеграційний закон про воду
Депутати також підтримали розрив екологічних угод з РФ та Білоруссю і приєднання до міжнародного договору про генетичні ресурси рослин.

Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування на засіданні 30 червня ухвалив низку важливих рішень, зокрема рекомендував парламенту остаточно ухвалити Загальнодержавну програму поводження з радіоактивними відходами та підтримав у першому читанні ключовий законопроєкт про питне водопостачання, що наближує українське законодавство до норм ЄС.
Засідання відбулося у форматі відеоконференції за участі народних депутатів, представників уряду, державних агентств та громадських організацій.
Одним з головних рішень стала остаточна підтримка законопроєкту про поводження з радіоактивними відходами (реєстр. № 12356). Комітет рекомендував Верховній Раді ухвалити його в другому читанні та в цілому як закон під новою назвою "Про затвердження Загальнодержавної цільової екологічної програми поводження з радіоактивними відходами на 2025-2032 роки".
Також Комітет розглянув та підтримав урядовий законопроєкт про удосконалення норм у сфері питного водопостачання та водовідведення (реєстр. № 13349). Метою документа є приведення українського законодавства у відповідність до директив Європейського Союзу, що є частиною зобов'язань за Угодою про асоціацію. Депутати рекомендували парламенту прийняти цей законопроєкт за основу.
Крім того, Комітет підтримав прийняття за основу та в цілому блоку міжнародних ініціатив, зокрема:
- Припинення дії екологічних договорів з Російською Федерацією, Білоруссю та в рамках СНД (реєстр. № 0315).
- Приєднання України до Міжнародного договору про генетичні ресурси рослин для продовольства і сільського господарства, ініційоване Президентом України (реєстр. № 0323).
- Ратифікацію Угоди з Румунією про співробітництво в галузі запобігання та пом’якшення наслідків надзвичайних ситуацій (реєстр. № 0326).
Серед інших рішень, комітет підтримав зміни до закону про "інвестиційних нянь" та оновлення будівельних норм щодо систем пожежогасіння для базових станцій мобільного зв’язку.
На одному з наступних засідань депутати планують заслухати інформацію Міндовкілля про результати офіційного скринінгу законодавства України на відповідність праву ЄС за переговорним розділом "Довкілля та зміна клімату".
Більше новин читайте на GreenPost.







