Догори
Дати відгук

МОЗ: дитячі лікарні, заклади реабілітації військових та хоспіси - на межі виживання

Усі ці клініки в регіонах недофінансовані — про це розповіла заступниця очільника МОЗ

2 хв на прочитання07 Травня 2020, 13:05
Поділитись:

Ситуація з фінансуванням медичної галузі в областях перебуває на низькому рівні. Окрім таких напрямків як психіатрія та фізіатрія, недоотримують фінансування дитячі лікарні, що займаються вадами серця, та військові госпіталі, що займаються реабілітацією.

Про це під час брифінгу повідомила заступник міністра охорони здоров’я Ірина Микичак.

"Якщо аналізувати допомогу дітям, то, зокрема, зменшення фінансування на допомогу дітям в обласних, спеціалізованих закладах унеможливлює надання кардіохірургічної допомоги. Той обсяг фінансування, що передбачається на надання хірургічного пакету допомоги, не дає можливості проводити складні реконструктивні операції дітям з вадами серця. Це призведе до зменшення обсягу цих операцій, відповідно й до зростання дитячої смертності. А Україна належить до тих країн, які надають гарну допомогу дітям з вродженими вадами серця”, — розповіла Микичак.

Вона зазначила, що є низка дитячих лікарень, майже в кожній області є один такий медзаклад, де зниження фінансування у порівнянні з 2019 роком становить практично від 20 до 50%.

“Це призведе до звільнення великої кількості працівників. Щоб знайти один мільйон гривень для бюджету кожного нашого медичного закладу, необхідно скоротити 15 медпрацівників, якщо бракує 10 мільйонів, то це скорочення 150 працівників”, — зазначила заступниця міністра.

Так, за її даними, у Вінницькій області обсяги фінансування загалом по спеціалізованих медичних закладах зменшилося приблизно на 220 млн у порівнянні з минулим роком.

“Якщо ж говорити про фінансування госпіталів інвалідів воєн — це також суттєве обмеження, тому що в них є дуже складний напрям роботи — реабілітація учасників війни. У Запорізькому госпіталі ветеранів на 35% знижується фінансування за програмою медичних гарантій, й дофінансування потрібно на рівні 8 млн”, — повідомила Микичак.

Ще одним недофінансованим сектором є хоспіси. У МОЗ стверджують, що допомоги потребує кожен хоспіс в Україні.

“Недофінансування хоспісної паліативної допомоги. Зокрема, у Волинській області недофінансування становить 75%, потреба в дофінансуванні 6 млн грн”, — розповіла заступниця міністра.  

Пряма мова з 20.03.

Нагадуємо, очільник МОЗ Максим Степанов анонсував нову схему фінансування лікарень.

Тим часом, медики мітингами "вибивають" борги по зарплаті.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.