Четвер, 09 Липня 2020
Догори
Дати відгук

Зупинка медреформи: Степанов анонсує нову схему фінансування лікарень

Міністр поспішив виконувати учорашнє доручення президента

2 хв на прочитання05 Травня 2020, 10:33 216
Скріншот трансляції брифінгу міністра Степанова Скріншот трансляції брифінгу міністра Степанова
Поділитись:

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов сьогодні на брифінгу анонсував нову схему фінансування системи охорони здоров'я, яка буде введена, щоб начебто виправити недоліки медичної реформи.

«Той процес, який стартував першого квітня, важко назвати справжньою реформою. Насправді це не передбачає нічого доброго ані для медиків, ані для пацієнтів. Ніхто не усвідомлює катастрофічних наслідків, які відчують на собі українці», - заявив міністр.

Услід за президентом він заявив, що не може допустити звільнення 50 тисяч медпрацівників.

«Медреформа у тому вигляді, в якому вона є, передбачає звільнення 50 тисяч медпрацівників. Вона передбачає закриття 332 лікарень. Усе це через дефіцит фінансування. Ми не допустимо несправедливості», - сказав Степанов.

Він повідомив, що більше половини лікарень цьогоріч недофінансовані і заявив, що якщо все так і залишити, то українців чекають страшні мори.

«Розпочнеться стрімке поширення таких хвороб як туберкульоз», - залякав українців Степанов, забувши уточнити, що протягом двох місяців 2020 року від туберкульозу в Україні померла 581 людина. За старої схеми фінансування.

Тому Степанов збирається зберегти реформу, але «суттево (sic!) змінивши, виправивши допущені під час планування помилки».

Зокрема йдеться про зміну системи фінансування.

«До 1 червня ми запровадимо такі принципи фінансування. МОЗ терміново готує зміни до деяких актів, якими буде передбачено, що всі заклади, які надають спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу отримають фінансування з бюджету не менше, ніж в 2019-му році. Головним закупівельником залишається Національна служба здоров'я», - заявив Степанов.

Нагадаємо, учора про необхідність зупинки і корекції медреформи заявив Президент Зеленський.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.