Догори
Дати відгук

Дієтологи радять їсти молочний шоколад перед сном

Запевняють, що на фігурі це не позначиться, натомість здоров’я поліпшиться.

3 хв на прочитання08 Серпня 2021, 00:38
Дієтологи радять їсти молочний шоколад перед сном Дієтологи радять їсти молочний шоколад перед сном
Поділитись:

Асоціація дієтологів України розповідає про результати дослідження, які демонструють, що споживання молочного шоколаду в кінці дня не сприяє набору ваги, але час споживання може вплинути на сон, енергію та композицію мікробіому кишківника.

У рандомізованому перехресному дослідженні 19 жінок у постклімактеричному періоді з нормальним індексом маси тіла (ІМТ) споживали 100 г молочного шоколаду щодня, вранці або надвечір, протягом двох тижнів та протягом ще двох тижнів повністю утримувались від його споживання. Згідно з результатами дослідження, опублікованими в журналі «The FASEB», два тижні споживання шоколаду не збільшили ваги тіла учасниць.

Ще одне повідомлення полягає в тому, що якщо ви зазвичай бігаєте вранці або інтенсивно тренуєтесь, то корисно буде вживати шоколад перед сном. Якщо ви їсте шоколад вночі, то на наступний ранок у вас буде більше енергії.

Співавтор дослідження, доктор Марта Гаролет, запрошений науковий співробітник відділу сну та циркадних розладів у відділеннях медицини та неврології Жіночої лікарні Бригема у Бостоні та професор університету Мурсії в Іспанії зауважила, що необхідно переконатись, що ви вживаєте шоколад протягом вузького часового проміжку, близько години, і не їсте солодощі в будь-який інший час.

Щоб детальніше вивчити вплив вживання шоколаду на жінок у період менопаузи, дослідники відібрали учасниць, середній вік яких становив 52 роки, середня початкова вага становила 65,5 кг, а середній індекс маси тіла (ІМТ) становив 25 кг/м2, із середнім відсотком жиру в організмі 32,7 %.

Вихідні показники, а також вимірювання на початку та наприкінці кожного етапу було зроблено для кожної жінки, включаючи антропометрію, споживання їжі, параметри сну, актиметрію, калориметрію, рівень глюкози натщесерце, зразки стільця та опитувальники щодо відчуття голоду.

При споживанні шоколаду ввечері жінки їли 100 г протягом години до сну, але ні в який інший час. Під час іншого двотижневого періоду та під час утримання жінок просили взагалі не їсти шоколаду. Також у будь-який час жінки могли їсти все, що забажають.

Дослідники визначили, що споживання шоколаду зменшує голод і бажання вживати інші солодощі. Коли жінки вживали шоколад уночі, споживання енергії зменшувалось на 150 ккал/добу. Це скорочення не дорівнювало енергетичній цінності шоколаду (542 ккал/100 г).

Нічне споживання шоколаду призвело до збільшення фізичної активності на 6,9 % за даними актиметрії, збільшення тепловіддачі після їди на 1,3 % та окислення вуглеводів на 35,3 %. Це також призвело до збільшення вироблення коротколанцюгових жирних кислот та зміни складу мікробіому кишківника.

Теплові карти температури зап’ястя та записів сну показали, що вечірнє споживання шоколаду спричиняло більш регулярному таймінгу епізодів сну з меншою мінливістю початку сну порівняно зі споживанням шоколаду вранці.

Дана Ханнес, старший дієтолог Каліфорнійського університету, Лос-Анджелес була приємно здивована відсутністю набору ваги в учасниць дослідження.

Доктор Ханнес, яка не брала участі у дослідженні, зазначила, що поряд із перевагою того, що жінки не набрали зайвої ваги, вони також збільшили рівень фізичної активності, і температура їхнього тіла також підвищилась, що означає, що вони можуть спалювати більше калорій у стані спокою.

І все-таки Ханнес здивувало, як учасниці не набрали ваги при постійному вживанні шоколаду, який є висококалорійним продуктом, і що могло б статися, якби дослідження тривало довше.

Також ми розповідали про шоколад для схуднення: як вживати.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Компенсації виробників аптекам за зниження цін сягнули 601,7 млн грн
Понад 600 млн грн компенсацій виплачено аптекам після зниження цін на ліки
4 хв на прочитання5 годин тому
Фото: Pixabay
Дитячі травми мозку знижують шанси на вищу освіту — дослідження
2 хв на прочитання20 годин тому
Ясла з трьох місяців: в Україні планують зміни в дошкільній освіті
Ясла для дітей від трьох місяців для скорочення декретної відпустки
2 хв на прочитанняВчора
Мікропластик і здоров'я: ШІ показав потенційні наслідки
Від жувальної гумки до пакетику чаю: жахливі наслідки мікропластику для здоров'я
2 хв на прочитанняВчора
Україні необхідно $11 млрд на відновлення водопостачання та водовідведення - Шмигаль
2 хв на прочитанняВчора
Правила безпечного відвідування пацієнтів у лікарнях
2 хв на прочитанняВчора
Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму: які хвороби його супроводжують і чи є між ними зв'язок
4 хв на прочитанняВчора
Розклад магнітних бур на квітень 2025 – коли чекати найсильніших коливань
2 хв на прочитання01 Квітня 2025