Дієтолог розповіла, як їсти солодке і не товстіти
Головний принцип, яким варто керуватися: уважно читати склад продукту.
Чудова новина для любителів солодкого і випічки: вчені довели, що заради стрункої фігури не варто відмовлятися від улюблених десертів. А ось навчитися їсти їх правильно — потрібно обов’язково.
Як їсти ласощі й не набирати вагу, розповіла дієтолог Олена Кален.
Головний принцип, яким варто керуватися: уважно читати склад продукту. Якщо в ньому багато корисних інгредієнтів — то можна.
«Наприклад, буде корисною шоколадка з горішками. Адже в них міститься жир, який уповільнює процес травлення за рахунок того, що організму доводиться відокремлювати глюкозу від жиру. Це означає, що цукор надходить у кров повільніше, ніж міг би. У результаті підшлунковій залозі не потрібно відправляти армію інсуліну на транспортування великої кількості цукру по клітинах. Це корисніше і для судин, і для здоров’я, і для стрункої фігури», — пояснює дієтолог.
Поєднуй продукти на смак
За словами медика, корисним для здоров’я буде і додавати солодощі в деякі страви. Наприклад: сухофрукти і шматочки цукерок у вівсяну кашу, сир та ін.
До речі, у деяких народів світу є традиції їсти несолодкі страви із солодкими. Наприклад, м’ясні котлетки з варенням або джемом.
Як пояснила Олена Кален, ідея поєднання солодкого з білком, жиром або клітковиною також полягає в уповільненні швидкості викиду глюкози в кров. Вона відразу засвоїться і частково втамує голод.
А як рахувати калорії?
На думку дієтолога, худнути, підраховуючи всі спожиті калорії, нераціонально. Цей метод лише допоможе заробити невроз. А вага може залишитися незмінною.
Це цікаво: Названа ягода, яка здатна активізувати роботу мозку
«Помилково вважати, що схуднути можна тільки на низькокалорійних продуктах. Що ви від цього отримаєте? Нестачу вітамінів і прокачану нижню щелепу. Тому що голод — це запит від організму на поживні речовини. Якщо ми їмо низькокалорійну їжу, то обманюємо мозок. Нам тільки здається, що ми з’їдаємо менше. Подивіться на слона, який теж їсть низькокалорійну їжу. Йому доводиться жувати весь час, поки він не спить. Тому я люблю говорити так: немає шкідливих продуктів, є шкідлива кількість», — каже експерт.