Догори
Дати відгук

День фермера: 5 літніх лайфхаків для вашої грядки

Якщо ви не фермер, а «тільки вчитеся»

2 хв на прочитання19 Червня 2021, 10:54
День фермера: 5 літніх лайфхаків для вашої грядки День фермера: 5 літніх лайфхаків для вашої грядки
Поділитись:

Офіційно в Україні налічується понад 47,6 тис. фермерських господарств (без урахування тимчасово окупованих територій). Але «фермерством у помірних дозах» займається набагато більше українців – якщо не на дачній ділянці, то бодай на балконному міні-городі. І знаючи деякі агрономічні тонкощі, можна значно збільшити продуктивність своєї праці.  

Кількома лайфхаками з GreenPost поділилась Олена Прокопенко, агроном, учитель біології та екології.

  • Сапа з довгою ручкою дозволяє сапати або підгортати, не нагинаючись.
  • Аби щороку мати компост, треба компостну яму розділити на дві частини, щоб в одну частину закидати органіку на компост, а в іншій тогорічний вміст дозрівав, перетворюючись на землю. Після розкидання компосту восени чи навесні знову буде дві частини — звільниться та, в якій компост уже досягнув потрібної «стадії розвитку» .
  • Можна власноруч виготовити екологічно чистий засіб, який лікує фітофтору та пригнічує вірусне захворювання тютюнову мозаїку. Щоб захистити помідори, потрібно взяти приблизно пляшечку йоду на відро води (з урахуванням того, що і пляшечка, і відро можуть бути різного об’єму) та півбрусочка господарського мила — можна натерти на великій тертці й розмішати або відразу взяти рідке. За можливості до цієї суміші можна додати розчин марганцю ненасиченого рожевого кольору та 0,5-1 л перекислого молока або сироватки. Можна обприскувати розсаду з оприскувача або за допомогою віника. Для профілактики обприскування слід проводити раз на 7-10 днів. Якщо ж листочки почали підсихати, обприскувати слід раз на 4-5 днів.
  • Розчин для обприскування огірків від пероноспорозу (несправжньомучнистої роси) та тютюнової мозаїки такий самий, тільки замість йоду потрібно взяти зеленку.
  • Цей самий розчин можна використовувати для того, щоб мати врожай аж до холодів. Якщо не викидати сухе бадилля, а обприскувати, воно знову відростає, пускаючи молоді здорові листочки й росточки. Наприклад, ранньостиглі корнішони сорту «Веселі хлоп’ята» дають урожай до вересня включно.

Також ми розповідали про День компосту: корисне добриво і бізнес на відходах.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.