Догори
Дати відгук

COVID-19 і ГРВІ: поради від людини, яка перехворіла

Якщо у вас проявилися симптоми ГРВІ, перше, що потрібно зробити це - ПЛР тест на коронавірус

4 хв на прочитання03 Листопада 2020, 10:55
Фото: ФБ Л.Татарчук Фото: ФБ Л.Татарчук
Поділитись:

Про ситуацію із симптомами ГРВІ та коронавірусу, лікування та тестування, написала на своїй сторінці у ФБ засновниця благодійного фонду «Твоя опора» і співзасновниця  проекту Charity Weekend Валерія Татарчук. Дівчина вже перехворіла на коронавірус і зазначає, що має тисячі звернень за порадами.

"Я пишу вам про РЕАЛЬНИЙ стан справ. Я не МОЗ і не сімейний лікар, щоб закидати вас офіційними протоколами", - звернулася Татарчук до читачів. 

Симптоми ГРВІ

"Якщо у вас проявилися симптоми ГРВІ, перше, що потрібно зробити це - ПЛР тест на коронавірус! І це обов'язково! Поясню. Зараз багато сімейних лікарів чомусь не відправляють своїх пацієнтів з явними ознаками коронавірусу на ПЛР, посилаючись на те, що «всі ми перехворіємо». Так, це швидше за все так, але не всі цей вірус переживуть. І мені часто хочеться запитати, куди буде бігти пацієнт, якщо через два тижні захворювання йому стане гірше, тест вже не покаже вірус, а в стаціонар не візьмуть без підтвердженого COVID-19", —  говорить Татарчук.

На її думку, погіршення стану може статися дуже різко, у пацієнта просто не буде часу чекати кілька днів, а якщо мова про державні амбулаторії, то і тиждень, свого результату.  Щоб на старті уникнути цього замкнутого кола, Татарчук радить  зробити тест.  І не тільки собі, а й усім членам сім'ї, коли у них проявляться  симптоми ГРВІ!

Діти і тестування

За словами активістки, хоч діти і переносять легше це захворювання, випадки з важким перебігом хвороби теж бувають.

"Я своїм дітям зробила через тиждень, після того як захворів чоловік, у мене вже були перші симптоми і я зробила тест собі і малечі. У мене він виявився позитивним, у дітей негативний. Але через тиждень (!!!) обидва вже були позитивні! Я сподівалася на краще, але перестрахувалась, так як знаю специфіку перебігу ГРВІ у своїх дітей", — радить Татарчук.

 ДЕ робити тест?

В амбулаторіях безкоштовно, але потрібно іноді чекати тиждень (уточнюйте). У приватних лабораторіях результат значно швидше (1-2 дні). Порада від Татарчук: звертайте увагу на   реагенти, на яких роблять аналіз. Українські / китайські / російські —  не дуже добре, частіше помиляються.  

КТ

"Не призначають САМІ СОБІ КТ! КТ повинен призначити лікар ТОДІ КОЛИ ЦЕ НЕОБХІДНО! Якщо ви в перший день хвороби побіжите робити КТ, то з більшою ймовірністю він нічого не покаже. Покаже через днів 7-14. Але на КТ вдруге вас вже ніхто не відправить (велике опромінення)", — ділиться досвідом активістка.  

 НЕ ПОЧИНАЙТЕ САМОСТІЙНО ПИТИ АНТИБІОТИКИ

Татарчук нагадує, що їх повинен призначити лікар, якщо це дійсно потрібно! Справа в тому, що пневмонія при короні вірусна, і вона антибіотиками НЕ лікується. АЛЕ! Найчастіше до вірусної історії, через тиждень підключається ще й бактеріальна. І тоді ось потрібні антибіотики. 

Самоїзоляція

Якщо у вас позитивний результат тесту, то всі хто з вами проживає і контактує ЗОБОВ'ЯЗАНІ самоізолюватись! Це реально питання життя і смерті тих людей, які мають важкі хронічні захворювання, літніх людей і всіх, хто в групі ризику.  

"Виходити в люди після хвороби потрібно після негативного результату ПЛР тесту всіх, хто хворів перебуваючи разом з вами. Не піддавайте небезпеки других", — наполягає Татарчук.

Профілактика

За словами Валерії Татарчук,  профілактики як такої немає, але якщо ви захворієте, будь-який лікар відразу призначить вам: багато пити (краще воду з лимоном, я ще запарювала ягоди), вітамін D 4000 од раз в день, вітамін С 500 мг 4 рази на день, цинк 50 мг раз в день, «Омега 3» 1 раз в день.

"Будуть ще препарати для розрідження крові (тут раджу брати імпортні, як втім і будь-які ліки / вітаміни), а також інші препарати, але це все вирішить лікар", — звертає увагу дівчина. 

До слова, в Україні зафіксовано 402 194 хворих на COVID-19, а за останню добу виявили 8 899 інфікованих.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Більше з GreenPost
Фото: «Ландшафтний дизайн»
Секрети сучасного ландшафтного дизайну: як створити стильний і невибагливий сад на невеликій ділянці (ФОТО)
3 хв на прочитання04 Липня 2025
Швейцарська АЕС Лайбштадт. Фото взято з Вікіпедії
«Гарячий атом» — Швейцарія зупинила блок АЕС через аномальну спеку
2 хв на прочитання04 Липня 2025
Image by Jill Wellington from Pixabay
Сезон лохини в розпалі: ціни на ягоду в Україні стрімко падають
1 хв на прочитання3 години тому
ФОТО: енергозбереження / Вікіпедія
Українську "зелену" енергію інтегрують в ринок ЄС - Кабмін подав до Ради ключовий законопроєкт
2 хв на прочитання7 годин тому
Трагедія на Житомирщині: уряд ліквідовує наслідки потужного вибуху
1 хв на прочитання7 годин тому
Рубки на 57 млн грн: ДБР повідомило про підозру керівництву лісгоспу на Тернопільщині
1 хв на прочитання8 годин тому
Президент підписав закон, що змінить правила рибного ринку в Україні
1 хв на прочитання9 годин тому
Гороскоп для всіх знаків зодіаку на 4 липня 2025 року
7 хв на прочитання11 годин тому