Чим відрізняється «нова» повістка від «старої»: роз’яснюють юристи
Попередній порядок військового обліку від 7 грудня 2016 року втратив чинність, а разом із ним і попередній зразок повістки.
30 грудня 2022 року в Україні були затверджені та набрали чинності нові правила військового обліку.
Попередній порядок військового обліку від 7 грудня 2016 року втратив чинність, а разом із ним втратив чинність і попередній зразок повістки.
Спеціалізований Телеграм-канал «Ти ж ЮРИСТ» розповідає про те, які ж відмінності між «старим» та «новим» зразком повістки.
Перша відмінність — це перелік органів, до яких потрібно прибути призовнику. У «новій» повістці, окрім ТЦК та СП, є ще орган СБУ або підрозділ Служби зовнішньої розвідки (це лише для певних військовозобов’язаних).
Також збільшилася кількість документів, які необхідно принести до ТЦК та СП: окрім паспорта, військового квитка й прописного, потрібно ще принести ідентифікаційний номер.
Окрім цього, у повістці нового зразка змінили пункт щодо відповідальності за неявку. Відтепер у повістці зазначено, що за неявку «без поважних причин передбачена відповідальність, згідно із законом». В «старій» повістці було інше формулювання.
Раніше ми розповідали, що повістку слід очікувати всім військовозобов’язаним віком до 60 років.