Догори
Дати відгук

Чому краще відмовитися від пластикових квітів на кладовищах

Штучні квіти забруднюють ґрунт та воду токсичними речовинами.

2 хв на прочитання16 Квітня 2025, 12:20
Шкода пластикових квітів на кладовищах: альтернативи від екологів Шкода пластикових квітів на кладовищах: альтернативи від екологів
Поділитись:

Весна традиційно є часом оновлення, і це стосується не лише природи, але й місць вічного спокою. Проте, поряд з першими весняними квітами, на кладовищах часто можна зустріти штучні пластикові композиції, привабливий вигляд яких приховує серйозну загрозу для екології.

Штучні квіти, які багато хто звикли приносити на могили своїх близьких, виготовляються із синтетичних матеріалів, що практично не піддаються біологічному розкладанню, зазначає ДЕІ. Залишаючись на кладовищах протягом багатьох років, а іноді й десятиліть, вони забруднюють ґрунт токсичними речовинами, що виділяються в процесі їхнього повільного руйнування під впливом сонячного світла та опадів.

З часом мікрочастинки пластику проникають у ґрунтові води, а звідти потрапляють у річки та озера, завдаючи шкоди водним екосистемам. Вітер розносить легкі елементи пластику на значні відстані, забруднюючи ліси, поля та навіть міське середовище.

Окрім забруднення ґрунту та водних ресурсів, спалювання пластикових квітів, яке іноді відбувається на території кладовищ, призводить до викиду в атмосферу небезпечних хімічних сполук, що негативно впливають на здоров'я людей та сприяють посиленню парникового ефекту.

Державна екологічна інспекція України (Держекоінспекція) закликає громадян проявити свідомість та відмовитися від використання штучних пластикових квітів на кладовищах. Екологи наголошують на існуванні екологічно безпечних альтернатив, які допоможуть гідно вшанувати пам'ять померлих, не завдаючи шкоди природі:

  • Живі квіти є природним матеріалом, що біологічно розкладається, збагачуючи ґрунт корисними речовинами.
  • Квіти в горщиках можна висадити безпосередньо на могилі, створюючи таким чином живу та довготривалу композицію.
  • Хвойні вінки та гілки є традиційним та екологічним способом вираження скорботи та вшанування пам'яті.

Держекоінспекція нагадує, що наша повага до померлих не вимірюється кількістю пластику, залишеного на їхніх могилах. Справжня пам'ять живе в наших серцях та проявляється у дбайливому ставленні до навколишнього світу та майбутнього наших нащадків.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко