Догори
Дати відгук

Черга за смердючим ароматом: в Австралії розпустилась квітка із запахом гнилого м'яса

Оскільки квітне Amorphophallus titanum до двох діб і раз на 5-7 рокіів, люди тисячами шикуються в чергу, щоб побачити рослину.

2 хв на прочитання5 годин тому
ФОТО: Квітка із запахом гнилого м'яса Amorphophallus titanum / Nine Entertainment ФОТО: Квітка із запахом гнилого м'яса Amorphophallus titanum / Nine Entertainment
Поділитись:

Найбільша у світі квітка, що дивує розмірами, зачаровує красою і відлякує ароматом, розквітла в Австралії у ботанічному саду міста Джилонг. Вона розпускає бутон раз на 5-7, а інколи і раз на 10 років. Відвідувачів закладу вона вабить можливістю помилуватися красою і відчути її дуже специфічний аромат.

Це Аморфофаллус титанічний або ще "трупна квітка". І назвали її так через аромат гнилого м'яса. Трупна квітка відома своїм величезним суцвіттям і огидним запахом, що нагадує запах гнилої плоті. Він приваблює комах-запилювачів, які зазвичай відкладають яйця у падаль.

З різних регіонів австралійці і гості країни з'їжджаються на рідкісний атракціон. А оскільки квітне вона зазвичай до двох діб, тобто, 48 годин, то часу задовільними свою цікавість в охочих небагато. Тож у залу ботанічного саду, де росте Amorphophallus titanum, шикуються справжні черги, повідомляє NineNews.

У перший день цвітіння заклад відвідали понад 5 тисяч гостей. Відвідувачі описували запах як запах дохлої миші або затхлого ставка. Ті ж, хто не може приїхати подивитися на рідкість, пропонують онлайн-трансляцію цвітіння. Щоправда, трансляція не може передати запах.

Вчені тільки тепер розгадали, як саме рослині Amorphophallus titanum вдається синтезувати свій потворний запах. Коли квітка розпустилася, дослідники зібрали зразки її тканин і провели детальний аналіз генетичного матеріалу та хімічного складу. Виявилося, що рослина виробляє спеціальні білки, які сприяють нагріванню суцвіття. Крім того, у тканинах підвищується рівень амінокислот, які є попередниками сполук, що створюють характерний запах гниття.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.