Через зростання попиту на літій у Нігерії на копальнях експлуатують дітей
«Багато з них сироти чи вихідці з бідних сімей, які не мають інших засобів для існування».
На півночі Нігерії процвітає новий бізнес — видобуток літію, необхідного у виробництві батарей для електромобілів і телефонів. Попит зростає у всьому світі. Нелегальний кустарний видобуток у Нігерії процвітає за рахунок неформальних мереж покупців і продавців, які діють за мінімального державного нагляду. У цей бізнес залучають найбідніших і найвразливіших, зокрема дітей, розповідає Euronews.
Неподалік столиці Нігерії Абуджі у населеному пункті Пасалі шахтарі рубають сокирами скелі, спускаються на кілька метрів униз у темні ями. Ці методи такі ж примітивні, як і небезпечні.
Пасалі відвідали журналісти інформаційного агентства Associated Press. Місцеві торговці кажуть, що команда із шести дітей може сортувати й упаковувати до десяти мішків вагою 25 кг на день. Одному з дітей, з якими розмовляли журналісти, лише п'ять років. Двоє з них колись навчалися у місцевій початковій школі, але не змогли продовжити через злидні, а інші ніколи не були зараховані до школи.
Згідно з офіційними даними статистичного бюро Нігерії, 63 % нігерійців, або 133 млн людей, живуть у бідності, зазнаючи поневірянь за декількома показниками, включаючи рівень життя, охорону здоров'я й освіту. 51 % бідняків — це діти, переважна більшість яких проживає у сільській місцевості.
Торговець літієм Алію Ібрагім, з яким спілкувалися журналісти, володіє неліцензованими шахтами, а також купує літієву руду на інших нелегальних ділянках, таких як Пасалі.
На своєму складі він розповів, що його бізнес процвітає за рахунок відкупу від корумпованих охоронців. Він знає, що діти, які не відвідують школу, працюють на його шахтах і на шахтах, які йому постачають руду, але в нього є виправдання.
«Багато дітей — сироти чи вихідці з бідних сімей, які не мають інших засобів для існування», — сказав він.
Нігерія, найбільший виробник нафти в Африці, може похвалитися запасами твердих корисних копалин, які вона прагне освоїти, щоб зменшити свою залежність від експорту нафти.
Проте більша частина цих багатств — зокрема літій — викачується через неліцензовані шахти, такі як у Пасалі, що підживлює нелегальну торгівлю, яка позбавляє країну мільярдів доларів.
Видобуток літію в Пасалі почався близько 10 років тому. Вигоду здебільшого отримують китайські підприємства, які домінують у слабо регульованій видобувній промисловості Нігерії.
За оцінками Міжнародної організації праці, понад 1 млн дітей працюють у шахтах і кар'єрах по всьому світу, і ця проблема особливо актуальна в Африці.
Більше новин читайте на GreenPost.