Регулярна ходьба сприяє продовженню життя на 6–8 років, розповідає лікар Олександра Литкіна.
Дослідження підтверджують, що, проходячи 10 000 кроків на день, людина може покращити здоров'я серця, психічне здоров'я й навіть знизити ризик діабету.
Гарвардська медична школа провела інше дослідження, щоб з'ясувати, чи є зв'язок збільшення кількості кроків на день із нижчим рівнем смертності серед літніх жінок. У результаті вони дійшли висновку, що серед бабусь, які в середньому робили приблизно 4 400 кроків на день, рівень смертності за період спостереження був значно нижчим порівняно з найменш активними жінками, які робили приблизно 2 700 кроків на день. У міру збільшення кількості кроків на день до 7 500 рівень смертності поступово знижувався.
У 2019 році було доведено, що повільна прогулянка (20-30 хвилин) ще й допомагає знизити рівні двох відомих біомаркерів кортизолу й альфа-амілази. У дослідженні науковців з університету Мічігану взяли участь 36 осіб, які прогулювалися в різних місцях протягом восьми тижнів. Неврологи також упевнені, що два тижні регулярних занять ходьбою та плаванням можна порівняти з шістьма місяцями використання антидепресантів.
У прогулянок є ще один бонус - вони стимулюють винахідливість. У 2014 році науковці Стенфордського університету з'ясували, що 6–15-хвилинна ходьба на 60 % підвищує творчий потенціал. Цікаво, що ідея провести таке дослідження спала на думку його керівникам, Мерілі Оппеццо та Даніелю Шварцу, на прогулянці. Відомо, що коли в Альберта Ейнштейна щось не виходило, він йшов гуляти і бігати в лісі, що оточує Прінстон, а Стів Джобс, плануючи розвинути і розширити нові ідеї, йшов на прогулянку з колегами.
Більше новин читайте на GreenPost.