Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Клімат
  • Будуть серйозні наслідки: температура у Львівській області до кінця XXI сторіччя може зрости на 4 градуси

Будуть серйозні наслідки: температура у Львівській області до кінця XXI сторіччя може зрости на 4 градуси

Впровадження Стратегії допоможе зменшити негативні впливи кліматичної зміни та забезпечити стійкий розвиток області.

2 хв на прочитання08 Серпня 2024, 18:35
Температура у Львівській області до кінця XXI сторіччя може зрости на 4 градуси Температура у Львівській області до кінця XXI сторіччя може зрости на 4 градуси
Поділитись:

Львівська область, як одна з найбільш густонаселених та економічно активних областей України, зазнає значних кліматичних змін, що можуть мати серйозні наслідки для життєдіяльності населення та економічної стабільності регіону, йдеться у пресрелізі Міндовкілля. 

На основі проведеного аналізу, у Стратегії адаптації до зміни клімату для Львівської області зазначено, що середня температура за рік буде поступово збільшуватися кожні 20 років, і вже до 2100 року може зрости на 4,1°C. Тому впровадження Стратегії допоможе зменшити негативні впливи кліматичної зміни та забезпечити стійкий розвиток області.

Документ враховує оцінку параметрів природного та антропогенного середовища області, а також аналіз впливу кліматичної зміни на ключові сектори економіки. 

Основні завдання включають:

▪️ Аналіз кліматичних умов та прогнозів: Оцінка змін клімату для короткострокового (2021-2040), середньострокового (2041-2060) та довгострокового (2081-2100) періодів.

▪️ Оцінка впливу на різні сектори економіки: Включає сільське та лісове господарство, водні ресурси, рибальство та аквакультуру, туризм, управління ризиками стихійних лих, критичну інфраструктуру, здоров’я, будівлі та культурну спадщину.

▪️ Розробка плану дій: Визначення пріоритетних заходів для адаптації до змін клімату з урахуванням регіональних особливостей.

Як відомо, метою Стратегії є визначення та встановлення пріоритетності необхідних заходів для підтримки адаптації секторів економіки та окремих територій Львівської області до зміни клімату. Вона є частиною національних та регіональних зобов’язань України, що випливають з Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату, Паризької угоди та зобов’язань перед ЄС. Розроблена українськими та європейськими експертами в рамках проєкту APENA 3 за підтримки Європейського Союзу.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко