- Головна
- Новини
- Здоров'я
- Медреформа
- Адвокат розповів, що робити освітянам, яких схиляють до «добровільного» щеплення проти COVID-19
Адвокат розповів, що робити освітянам, яких схиляють до «добровільного» щеплення проти COVID-19
А якщо школі й буде заборонено роботу через низький відсоток щеплених, то зарплата має зберігатися в повному обсязі.
Адвокат Дмитро Бузанов роз’яснив GreenPost, чому незаконною є заборона «відвідування закладів освіти здобувачами освіти та проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю здобувачів освіти у разі відсутності у більш як 20 % персоналу закладу освіти документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації». Ця заборона діятиме в разі встановлення «жовтого» рівня епідемічної небезпеки, але вже викликала обурення в освітян, оскільки від керівництва вони отримують натяки на те, щоб усе-таки зробити щеплення.
«Ще раз слід наголосити: в Україні примусової чи обов’язкової вакцинації від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, Законами України та/або постановами Кабінету Міністрів України чи наказами Міністерства охорони здоров’я України не передбачено. Головний державний санітарний лікар також не видавав постанови з цього питання», — нагадує адвокат.
Він наголошує: єдиним актом, яким врегульовано питання вакцинації від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, є наказ МОЗ України від 24 грудня 2020 р. № 3018 «Про затвердження Дорожньої карти з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021–2022 роках», якою визначено, що вакцинація проти коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні буде добровільною для всіх груп населення та професійних груп.
Також ми розповідали, що у США вакцинацію проти COVID-19 присудили як покарання за кримінальний злочин.