- Головна
- Новини
- Здоров'я
- Медреформа
- 67% українських "швидких" не встигають до пацієнтів вчасно
67% українських "швидких" не встигають до пацієнтів вчасно
Міністр Степанов при цьому обіцяє зробити "еталонну" службу екстреної медичної допомоги
Дві третини екіпажів швидкої медичної допомоги в Україні приїжджають на виклик із запізненням. Про це під час брифінгу розповів очільник Міністерства охорони здоров'я Максим Степанов.
«Встановлені нормативи складають 10 хвилин по місту та 20 хвилин за містом. З загальної кількості випадків, а це 6,8 млн викликів, 4,7 млн є невчасними. Це дуже погані показники. Близько 17-18 повністю вкладаються у цей норматив. Ми вважаємо, що цей показник має складати не менше 75%», - розповів Степанов.
Він додав, що по всій країні на балансі служб швидкої медичної допомоги є 1807 зношених автомобілів, які давно варто вивести з експлуатації, однак на них досі їздять. Міністр звісно ж обіцяє вирішити цю проблему.
Загалом у МОЗ обіцяють за кілька років провести реформу швидкої і екстреної допомоги запровадити у службі європейські стандарти.
«Протягом тижня я буду вам повідомляти про наші кроки у розбудові еталонної, підкреслюю – еталонної – екстреної медичної допомоги, яку ми побудуємо у нашій державі», - заявив міністр.
Нагадаємо, керівництво нинішнього Міністерства охорони здоров'я разом з Президентом України неодноразово заявляли про "корекцію медичної реформи", яка на практиці виявилась фактичним скасуванням її другого етапу.
Сенс другого етапу медреформи полягав у тому, що Національна служба здоров'я укладала угоди на надання медичних послуг не з усіма лікарнями, а лише з тими, хто відповідав низці конкретних вимог по кожному напрямку лікування. Таким чином фінансування диференційовувалось. Ідея була в тому, що з 1 квітня найбільше фінансування отримають найкращі лікарні, які роблять найбільше операцій, лікують найбільше пацієнтів, використовують найсучасніше обладнання тощо. Це в рази підвищувало ефективність розподілу бюджетних коштів, створювало умови, коли головним лікарям медзакладів стає невигідно займатися корупцією.
Нині ж під гаслами боротьби з COVID-19 і недофінансування психіатричних лікарень, уряд повернув попередній рівень фінансування усіх медзакладів і цим фактично скасував другий етап реформи.