5 ідеальних страв на сніданок: рекомендує ендокринолог
Якщо у сніданку нема білка, його треба вживати окремо.
До будь-якої їди повинні входити білок, складні вуглеводи і жири — інакше насичення буде недовгим, людина швидко зголодніє. Про це нагадує кандидат медичних наук, лікар-ендокринолог Зухра Павлова.
Вона навела власний топ-5 корисних сніданків.
Пшоняна каша з гарбузом та родзинками
Готувати її треба так: крупу ретельно промити, залити водою з розрахунку 1:4 і засипати в каструлю промиті родзинки. Гарбуз можна приготувати окремо чи відразу покласти разом із рештою інгредієнтів.
«Перед їдою в тарілку можна хлюпнути трохи нежирних вершків, але особисто я обходжуся без цього. На жаль, у такому сніданку немає білка, тож я чи окремо п'ю білковий коктейль, чи з'їдаю яйце або сир», — розповіла Зухра Павлова.
Два яйця некруто і салат
Салат можна зробити із зелені та будь-яких овочів до смаку — наприклад, огірків, помідорів, капусти.
«Таким чином ми до білка та жирів (яйця) додаємо важливі вуглеводи (овочі). І я завжди їм хліб — житній, бородинський, цільнозерновий. Якщо є можливість, трохи підсушую у тостері (але не до рум'янцю, інакше утворюються шкідливі продукти кінцевого глікування)», — уточнила лікарка.
Омлет із овочами
До омлету можна додавати капусту, помідори, кабачки чи шпинат. Овочі бажано не обсмажувати, а припускати на сковороді — спочатку залити окропом, а перед додаванням збитих яєць злити зайву воду. Важливо також не робити сильного вогню, щоб омлет не підгорів.
Сир із овочами
«По суті це той самий овочевий салат, тільки замість олії чи сметани додається сир. Можна скуштувати трохи соєвого соусу. Сир зазвичай 5-відсотковий», — радить фахівець.
Лінива запіканка
Для її приготування необхідні лише сир, збите яйце, трохи родзинок і борошна. Якщо хочеться солодше, замість цукру можна додати стевію.
Також ми розповідали, у якому вигляді їсти яйця, аби від них не було ніякої шкоди, крім користі.
Окрім того, ми писали про шоколад для здоров'я серця: як їсти.