Догори
Дати відгук

40 тонн фундука з України до Італії за ціною 10 євро за кілограм

Середня ціна на горіх у шкаралупі склала 3,45 євро за кілограм.

2 хв на прочитання09 Квітня 2025, 12:31
Україна здійснила перший експорт фундука: 40 тонн до Італії за 10 євро/кг. Фото ілюстративне Україна здійснила перший експорт фундука: 40 тонн до Італії за 10 євро/кг. Фото ілюстративне
Поділитись:

Здійснено першу в історії України експортну поставку фундука. Українська компанія відправила до Італії 40 тонн горіхів, які стали першим врожаєм молодого саду. Якість продукції настільки вразила італійських покупців, що вони підвищили початкову ціну з 9 до 10 євро за кілограм у перерахунку на чисте ядро. Середня ціна на горіх у шкаралупі склала 3,45 євро за кілограм, повідомляє AgroPortal.

За словами керівника проєктів Юрія Стрільця, висока якість продукції стала вирішальним фактором успіху: "Італійцям сподобалося, що в нас не було фундука, побитого клопом. Вони дуже ретельно перевіряли всю поставку на наявність цього шкідника".

Вихід ядра склав 47,7%, що є чудовим показником для молодого горішника. При цьому компанія поки не має власних потужностей для переробки і зберігала продукцію у простих умовах — після миття та просушування до 6% вологості фундук зберігався у мішках в ангарі.

Успіх  українців тим більш вражаючий, що компанії довелося долати серйозні бюрократичні перешкоди. По-перше, підприємство вже рік не може продовжити дозволи на водокористування для зрошення саду, що ставить під загрозу якість майбутніх врожаїв. "Без води неможливо виростити якісний фундук. Відмови у дозволі на водокористування ми розглядаємо як руйнування нашої плантації", — пояснив Юрій Стрілець.

По-друге, компанія зіткнулася з проблемами на українській митниці, де не вірили у саме існування промислових насаджень фундука в Україні.

"Нам казали, що ми зібрали горіхи у лісі. Два місяці ми доводили митникам, що у нас власна ферма фундука, тим часом контракти вже горять, покупці запитують — де ж товар?" — розповів фахівець.

Плантація площею 500 га була закладена 2018 року на півдні Київської області за італійською технологією з використанням італійських сортів та автоматизованого крапельного зрошення.

За даними ВГО «Українська горіхова асоціація», фундук є домінуючою культурою горіхових садів в Україні з часткою 98%. Ринок оцінюється в 6-8 тисяч тонн горіха в шкаралупі. До 2021 року Україна була нетто-імпортером з ємністю внутрішнього ринку близько 4 тисяч тонн.

"Сьогодні в нас уже є свій фундук, але майже 1000 тонн ядра досі імпортується. За січень цього року було завезено 140 тонн фундука", — зазначив президент асоціації Геннадій Юдін. Він підкреслив, що зростання популярності фундука як харчового продукту, особливо в кондитерській галузі, сприяло як збільшенню споживання, так і імпорту.

За прогнозами асоціації, до 2030 року площі під фундуком в Україні зростуть до 8 тисяч гектарів і даватимуть 14-15 тисяч тонн горіхів у шкаралупі, з яких половина задовольнятиме внутрішній попит.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Агро
Більше з GreenPost
Зображення згенеровано ШІ
Новий підхід до теми чоловічої фертильності: у Каліфорнії пройдуть перші у світі перегони сперматозоїдів
2 хв на прочитання13 Квітня 2025
Повний Місяць у Терезах: баланс стосунків, прощення та естетика
Повний місяць у Терезах 13 квітня: баланс, минуле, межі
1 хв на прочитаннягодина тому
Фіксовані ціни на газ продовжено: підтримка соціальних установ до кінця жовтня 2025 року
Уряд продовжив фіксовані ціни на газ для соціальних установ до жовтня 2025 року
1 хв на прочитання2 години тому
Гороскоп на 13 квітня 2025 року: Місяць змінює знак, час для балансу та внутрішніх змін
Гороскоп на 13 квітня 2025 року: Овнам - романтика, Левам - публічність
4 хв на прочитання3 години тому
Не тільки гладіолуси та жоржини: які дрібноцибулинні квіти посадити навесні для яскравого саду
3 хв на прочитання8 годин тому
США та Україна обговорюють доступ до надр: Вашингтон хоче пільг, Київ – гарантій безпеки
2 хв на прочитання9 годин тому
Принцу Гаррі подарували паску, спечену з борошна з розмінованих українських полів
1 хв на прочитання11 годин тому
На Дунаї та Дністрі вводиться тимчасова заборона на промисловий вилов оселедця
1 хв на прочитання14 годин тому