11 грудня – Міжнародний день гір - International Mountain Day
Гори займають близько однієї чверті поверхні планети і є домівкою для майже 10 відсотків населення.
11 грудня відзначають Міжнародний день гір, встановлений за рішенням 57-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у січні 2003 року.
Генеральна Асамблея ООН закликала міжнародне співтовариство організувати заходи на всіх рівнях з метою пропаганди значення сталого розвитку гірських регіонів. Такі заходи включають тематичні книжкові ярмарки, симпозіуми, лекції та семінари, а також тематичні заняття в школах. Товариства любителів гір зазвичай проводять пізнавально-розважальні заходи протягом тижня.
Гори займають близько однієї чверті поверхні планети і є домівкою для майже 10 відсотків населення. Вони є заповідником для багатьох унікальних видів рослин і тварин, а також джерелом води усіх основних річок Землі.
В Україні є Карпатські (найвищою є гора Говерла, висота 2061 м) та Кримські гори (найвища вершина – гора Роман-Кош, висота 1945 м). Кавказ є однією з улюблених гірськолижних і альпіністських зон. Альпи є популярним гірським курортом в Європі, а Монблан (висота 4810 м) є найвищою горою в Західній Європі. У липні 1965 року під Монбланом був урочисто відкритий тунель, що з’єднав курортні центри Франції та Італії.
Японія висунула гору Фудзі, яка є «візитною карткою» країни, на занесення до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Але кандидатура Фудзі була відхилена через сильну засміченість гори.
Більше новин читайте на GreenPost.