Вверх
Дать отзыв

Волонтери говорять про вирок медичній системі, Ляшко — про запаморочливі успіхи

Головний державний санітарний лікар країни запевнив, що місця з киснем для нових хворих на ковід є, а волонтери б'ють на сполох через нестачу кисневих концентраторів для пацієнтів, яких не приймають стаціонари.

4 мин на прочтение30 Марта 2021, 13:50
Влада намагається замовчувати реальні проблеми хворих на коронавірус в Україні та звітує про успіхи Влада намагається замовчувати реальні проблеми хворих на коронавірус в Україні та звітує про успіхи
Поделиться:

Волонтери, які опікуються хворими на коронавірус, говорять про колапс вітчизняної медицини в той час, як головний державний санітарний лікар країни Віктор Ляшко перед камерами звітує лише про успіхи.

Щойно про загрозливу ситуацію на Одещині на особистій Facebook-сторінці написала директорка благодійного фонду «Корпорація монстрів» Катерина Ножевнікова.

«Вирок системі охорони здоров'я. Настав час усвідомити, що наразі наше життя і життя наших близьких буквально залежить від наших дій. Записуйте всі телефони гарячих ліній. Вивчайте протоколи лікування,  щоб у випадку, якщо ви отримали таміфлю або антибіотик на третій день хвороби навіть без загального аналізу крові, можна відправити такого «лікаря» до пекла та врятувати себе. Запишіть телефони комерційної оренди кисню», — написала Ножевнікова.

Волонтерку змусила написати цей пост ситуація з хворими на коронавірус, які звернулися до неї за допомогою. Напередодні, 29 березня, о 22:26 їй зателефонував мешканець Одеси 84-річний Віталій Дмитрович. Показники насиченості крові киснем у літнього чоловіка критичні — 70. Швидка готова госпіталізувати його у стаціонар, але лікарня попереджає, що для Віталія Дмитровича не буде кисню. Тому привозити чоловіка можна лише із власним кисневим концентратором. Зрештою літній одесит залишився вдома під опікою онуки та з кисневим концентратором, який привезли волонтери.

Ножевнікова обурюється: станом на 29 березня офіційна статистика задекларувала тисячу вільних ліжок для хворих на коронавірус, 600 із яких обладнані киснем. Але фактично медики продовжують відправляти своїх пацієнтів за власними кисневими концентраторами. Вільних ліжкомісць із киснем в Одесі немає, або їх можна перерахувати на пальцях. 

Не краща ситуація і в Києві. Про це пише засновниця благодійного фонду «Свої» Леся Литвинова. 

«Нехай сьогоднішній день буде вершиною. Бо як далі можна впоратися — не розумію. За день ми роздали 46 пристроїв. У довідках — трагедія на трагедії. Розумієш, що можеш допомогти лише з комфортом померти. Ціла купа записок лікарів із проханням про СРАР (апарат, який підтримує дихання людини під час сну — ред.) для пацієнта, якому немає місця в реанімації. СРАР сьогодні скінчилися», — написала Литвинова

Волонтерка неодноразово писала на власній Facebook-сторінці та розповідала на прямих ефірах історії людей, які звертаються до неї за допомогою. Аби швидше звільнити місця в опорних лікарнях, хворих на коронавірус виписують додому недолікованих.

У багатьох показники сатурації критичні — 60–70. Литвинова каже, що, як правило, поза медичним закладом такі пацієнти мають мізерні шанси на життя. І навіть під кисневими концентраторами, які видає БФ «Свої» люди не можуть впоратися з недугою та помирають. 

Тим часом головний державний санітарний лікар країни Віктор Ляшко 29 березня в ефірі політичного ток-шоу «Свобода слова на ICTV» переконував глядачів у тому, що медичній системі не загрожує колапс.

«Система охорони здоров’я України справляється з епідемічною ситуацією, пов’язаною із поширенням COVID-19. Ми не будемо запроваджувати загальноукраїнський локдаун, поки не побачимо, що система охорони здоров‘я наближається до колапсу», — сказав Ляшко. 

Також додав, що в Україні зараз вільні 72 тисячі ліжкомісць для госпіталізації хворих на коронавірус. Із них 64 тисячі — забезпечені киснем.

Крім цього, Ляшко заявив про запаморочливі успіхи МОЗ у вакцинації українців проти коронавірусу. 

«Мобільними бригадами та кабінетами щеплень ми можемо робити 3,5–4 млн щеплень на місяць. Якщо в цей проміжок часу нам приходить більше вакцин, у нас є додаткових 11 тисяч кабінетів щеплень, у яких відбувається рутинна вакцинація», — заявив Ляшко у прямому ефірі.

Тим часом медики та науковці попереджають, що вакцинація може опинитися на межі зриву. Усе через те, що для вакцинації від коронавірусу на другому етапі не можна використовувати для щеплення вакцину іншого виробника.

Про це попередила завідувачка кафедри епідеміології Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького Наталія Виноград. Науковець додала, що практична медицина знає випадки використання однотипних вакцин від різних виробників. Але зараз йдеться про CoviShield і CoronaVac — дві абсолютно різні за своїм типом вакцини. 

GreenPost уже розбирається у цій ситуації та найближчим часом опублікує матеріал про те, чого очікувати людям на другому етапі вакцинації та чи стане він можливим взагалі у нинішніх реаліях. 

Як ми писали раніше, у столичній області та південно-східних регіонах України наразі найнапруженіша ситуація з коронавірусом. Там фіксують найбільше нових випадків інфікування та залишилося найменше вільних ліжок. 

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Больше из GreenPost
Гриндовик. Изображение сгенерировано ИИ
Уже седьмой год: впечатляющие кадры извержения вулкана в Исландии (ВИДЕО)
1 мин на прочтение14 минут назад
ФОТО: Иллюстративное
В Украине начала дешеветь морковь: чего ждать праздников?
1 мин на прочтениечас назад
Изображение из открытых источников
Если остались лишние бетонные блоки: креативные идеи (ФОТО)
2 мин на прочтение6 часов назад
Лесной пожар в селе Хасия вблизи Афин в августе: 2023 год был одним из самых плохих лесных пожаров в Европе. Фото: Angelos Tzortzinis/AFP/Getty Images
Выгорела площадь Майорки, Менорки и Ибицы вместе: лесные пожары в 2023-м нанесли наибольший ущерб Европе
1 мин на прочтение7 часов назад
Критическая ситуация с отопительным сезоном в Кривом Роге, - Минразвития
1 мин на прочтениеВчера
Италия будет помогать Украине восстанавливать энергетику и привлекать инвестиции для восстановления экономики
2 мин на прочтениеВчера
Дания засадит лесом 15% своих сельхозугодий
1 мин на прочтениеВчера
Родителям детей с особыми потребностями будут компенсировать расходы на ассистента: во Львове утвержден новый порядок
1 мин на прочтениеВчера