Вверх
Дать отзыв

Новітня система очищення дає змогу звести промислове забруднення води до нуля

Таким чином можна вирішити проблему дефіциту прісної води та зменшити її промислове забруднення.

2 мин на прочтение11 Июня 2021, 14:30
Фото: https://envirotecmagazine.com Фото: https://envirotecmagazine.com
Поделиться:

Інститут молекулярної біології і генетики бере участь у «зеленому» проекті Waste2Fresh — «Розумна інноваційна система для переробки стічних вод у замкнутому циклі у текстильному виробництві».  Основна мета проєкту — розробка інноваційної замкнутої системи очищення стічних вод та повторного їх використання у текстильному виробництві. Адже у світі 20 % промислово забрудненої води припадає саме на діяльність текстильних комбінатів.

Waste2Fresh дасть змогу вирішити проблему дефіциту прісної води та зменшити її промислове забруднення. Над його реалізацією працюватимуть 17 партнерів-учасників із 12 країн. Бюджет проекту становить 8,2 млн євро.

Раніше текстильні підприємства використану воду просто очищали (відстоювали, щоб з’явився осад тощо) і скидали у водойми.

«Звісно, в Україні ситуація не така катастрофічна, як в Індії, де численні текстильні комбінати воду просто виливають у річки, навіть не очищуючи, і вона потрапляє в океан в інтернеті можна знайти багато відео, як синю чи помаранчеву воду скидають у Ганг», — розповідає GreenPost керівник проекту від України, старший науковий співробітник відділу Вікторія Пєшкова.

Вона пояснює: перед науковцями стоїть завдання зробити воду придатною для повторного використання. «Сектор відповідальності» відділу біомолекулярної електроніки IMБГ НАН України є розробка системи безперервного моніторингу очистки стічних вод у режимі реального часу.

«Також разом із іншими партнерами ми розроблятимемо систему управління процесом моніторингу на основі прогнозуючих моделей із використанням штучного інтелекту (AI-enable MPC system). Така система буде впроваджена для моніторингу ключових показників ефективності процесу очищення стічних вод під час виробництва текстилю», — розповідає Вікторія Пєшкова.

Waste2Fresh дасть змогу створити систему із замкненим циклом, використовуючи також дощову воду. Науковці запевняють, що ця система забезпечить майже нульові викиди стічних вод у довкілля, зменшить поточне використання прісних водних ресурсів і збільшить відновлення водних ресурсів та енергії. У результаті зросте ефективність використання ресурсів та, зрештою, значно поліпшиться екологічна ситуація в ЄС і загалом у світі.

Також ми писали про бiологiчну бомбу у Сумах: у мiсто звезли медичнi вiдходи зi всiєї України (фото, відео).

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Больше из GreenPost
Хирург Джозеф Якуб перед началом операции по удалению паховой грыжи в операционной. Фото: Carl Gierstorfer и Laura Salm-Reifferscheidt
Меняют автомат Калашникова на хирургические инструменты: медицина в Судане – стране, где все еще хуже, чем у нас
10 мин на прочтение2 часа назад
Изображение создано ИИ
Финляндия в седьмой раз подряд стала самой счастливой страной в мире: вот что делает финнов такими счастливыми
1 мин на прочтение3 часа назад
Черные медведи Аляски попали в помещение для снабжения и автопарка на объединенной базе Элмендорф-Ричардсон, штат Аляска, что повлекло за собой сбой в работе объекта. Фото: Офис правоохранительных органов по сохранению дикой природы JBER
На военной базе на Аляске медведи устроили себе шведский стол с боевыми пайками (ФОТО)
3 мин на прочтение3 часа назад
Изображение сгенерировано ИИ
Промышленно развитые страны предлагают 250 млрд евро на климатическую помощь: вот кто должен заплатить
4 мин на прочтение4 часа назад
Самый дорогой банан в мире был продан на аукционе за 6,2 млн долларов: вот что решил сделать новый владелец (ФОТО)
2 мин на прочтение5 часов назад
Кабмин на заседании принял ряд решений в сфере спорта и защиты окружающей среды
1 мин на прочтение6 часов назад
До конца ноября мощные магнитные бури не прогнозируют
1 мин на прочтение7 часов назад
Спонсор кампании Трампа хочет купить «Северный поток-2», чтобы дать США рычаги влияния на переговоры по судьбе Украины
1 мин на прочтение8 часов назад