Вверх
Дать отзыв

Названі продукти, які найсильніше уповільнюють метаболізм

Чим швидше метаболізм, тим менше шансів набрати зайві кілограми.

2 мин на прочтение06 Июня 2021, 06:50
Названі продукти, які найсильніше уповільнюють метаболізм Названі продукти, які найсильніше уповільнюють метаболізм
Поделиться:

Метаболізм – це природний біохімічний процес, завдяки якому тіло перетворює спожиту їжу в енергію. Організм людини за останні 50-100 років змушений звикати до зовсім нових продуктів: швидким вуглеводам, консервам, фаст-фуду, ГМО тощо. Люди стали більше їсти і менше рухатися. 

Організм спрямований на запас жирів, що просто несумісне з сучасним харчуванням, яке складається з жирів майже на 70%. Тому і спостерігається справжня епідемія ожиріння, діабету, серцево-судинних захворювань. Але нормалізувати обмін речовин можна. Все, що потрібно – якісно харчуватися і більше рухатися. 

Експерти вважають, що деякі продукти уповільнюють метаболізм. Це негативно позначається не тільки на фігурі, але і на здоров’ї. Портал Eat This, Not That! склав список таких продуктів.

Рафіновані продукти

До найпопулярніших рафінованих продуктів відносяться хліб, макарони і деяка випічка. Вони містять “прості” вуглеводи, які досить легко розщеплюються, тому метаболізм практично не працює. Ці продукти краще замінити на цільнозернові аналоги. Завдяки їм метаболізм прискорюється, так як організм активніше працює над розщепленням поживних речовин.

Алкоголь

Вживання великої кількості алкоголю за раз може серйозно позначитися на метаболізмі. По-перше, алкоголь досить калорійний, а по-друге, згідно з дослідженнями, вживання спиртного знижує здатність організму спалювати жир на 73%.

Йогурт

Далеко не кожен йогурт уповільнює метаболізм. Наприклад, грецький йогурт, навпаки, стимулює його завдяки високій концентрації білка і пробіотиків. Однак йогурти, що містять цукор і фруктові добавки, – це “прості” вуглеводи, які швидко перетравлюються і не змушують метаболізм працювати.

Фруктовий сік

Вживання цукровмісних фруктових соків підвищує рівень глюкози в крові і змушує метаболізм сповільнюватися. Це означає, що організм спалює менше калорій.

Газована вода

Багато газованих напоїв підсолоджені кукурудзяним сиропом з високим вмістом фруктози. А вживання великої кількість фруктози уповільнює метаболізм і може привести до порушення обміну речовин.

Заморожені страви

Зазвичай в такі страви додають різні підсилювачі смаку, цукор, натрій і трансжири. Ці інгредієнти негативно впливають на метаболізм.

Морська сіль

Морська сіль уповільнює метаболізм, тому краще вибирати йодовану сіль. Вона позитивно впливає на щитовидну залозу і, в свою чергу, на обмін речовин.

Мюслі і гранола

Мюслі і гранолу, які часто називають здоровою їжею, є однією з найбільш прихованих причин метаболічних збоїв. Справа в тому, що в них додають велику кількість цукру, кукурудзяного сиропу з високим вмістом фруктози і консервантів.

Нагадаємо, ендокринолог пояснила, як швидко та безпечно позбутися набряків і схуднути. 

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Больше из GreenPost
Фото: AP Photo/Eric Gay
«Наводнение, которое бывает раз в сто лет»: в Техасе погибли по меньшей мере 24 человека, десятки пропали без вести (ФОТО)
2 мин на прочтение3 часа назад
НМТ: советы выпускницы по подготовке и сдаче теста/
Ева Кришталевич
НМТ - Сверхсложная Мегатяжелая Ноша или обычная рутина на пути к мечте, советы участницы
5 мин на прочтение4 часа назад
Фото з відкритих джерел
Международный день Днепра: праздник с привкусом экоцида
2 мин на прочтение6 часов назад
Раскол между флагом РФ и Азербайджана. Иллюстрация из открытых источников
Раскол в отношениях: конфликт между РФ и Азербайджаном усугубляется
7 мин на прочтение8 часов назад
Лечащий бит: ритмическая музыка 120–130 BPM оздоравливает мозг и продлевает жизнь
3 мин на прочтение9 часов назад
Бюджетный ландшафтный дизайн: как обустроить сад с минимальными затратами
4 мин на прочтение14 часов назад
Адское озеро Натрон в Танзании: убивает и созидает одновременно
6 мин на прочтение15 часов назад
5 продуктов, убивающих мужскую силу: что стоит исключить из рациона
2 мин на прочтениеВчера