- Главная
- Новости
- Здоров'я
- Медреформа
- «Ми разом у цьому човні»: лікар пояснює, чому меседж про «пандемію невакцинованих» є шкідливим
«Ми разом у цьому човні»: лікар пояснює, чому меседж про «пандемію невакцинованих» є шкідливим
Попри те, що цей наратив просуває очільник МОЗ Віктор Ляшко.
Доктор медичних наук, професор Катерина Амосова у своєму життєписі в Фейсбук відповіла на запитання, наскільки «дельта-хвиля» є «пандемією невакцинованих».
«Із «легкої руки» деяких західних високопосадовців, цей вислів набув популярності в публічному просторі, зокрема й України», — констатує Катерина Амосова.
Лікар пояснює, що насправді це не зовсім так.
Її перший аргумент – що, за даними CDC США, заразність «дельти» практично така сама, як і вітряної віспи, і вакциновані розповсюджують її так само легко, як і не вакциновані.
Окрім того, вірусне навантаження, тобто концентрація вірусів в мазках верхніх дихальних шляхів, у інфікованих «дельтою» вища, ніж «альфою», але, за наявними даними, мало відрізняється у невакцинованих і вакцинованих.
«Тобто вакциновані, попри гарний захист від тяжкого COVID, зберігають потенціал для розповсюдження інфекції», — нагадує лікар.
Катерина Амосова пояснює, чому, на її думку, меседж про «пандемію невакцинованих» є шкідливим:
- публічна стигматизація і дискримінація — завжди погано;
- а ще неефективно, бо зазвичай не створює у «відмовників» бажання вакцинуватись. Натомість збільшує їхню згуртованість і бажання голосно відстоювати свою позицію, що може хибно вплинути на тих, хто вагається;
- ілюзія захищеності від інфікування у вакцинованих. І як наслідок відмова від дистанціювання і масок збільшує їхній ризик захворіти, що, як мінімум, неприємно. Не кажучи про наслідки поширення інфекції для оточуючих і громади.
«Ми разом у цьому човні», — констатує Катерина Амосова.
Також ми розповідали, що це була перевірка на наявність імунітету — авторка петицій про привілеї для щеплених проти COVID-19.
Тим часом МОЗ не може відповісти, хто «спускає план» із вакцинації проти COVID-19.