Вверх
Дать отзыв

Майже 1800 лобістів нафти, газу та вугілля на COP29: науковці й екополітики закликають ООН реформувати процес добору

«Вплив лобі викопного палива на кліматичні переговори схожий на отруйну змію, що обвиває майбутнє нашої планети».

4 мин на прочтение18 Ноября 2024, 13:14
Зображення згенеровано ШІ Зображення згенеровано ШІ
Поделиться:

Після критики Азербайджану за проведення Конференції ООН зі зміни клімату науковці й екологічні політики закликають Організацію Об'єднаних Націй реформувати процес добору. Про це розповідає Die Zeit.

Всесвітня кліматична конференція (COP29) обговорює, як стримати глобальне потепління — але, згідно з аналізом даних, на засіданні ООН в Азербайджані офіційно акредитовані щонайменше 1 773 лобісти нафтової, газової та вугільної галузей. Про це повідомила коаліція «Вигнати великих забруднювачів» в Баку, яку підтримують такі організації, як Transparency International, Global Witness, Greenpeace та Climate Action Network. Були проаналізовані загальнодоступні дані Секретаріату ООН зі зміни клімату (UNFCCC).

Згідно з аналізом, лобісти отримали більше перепусток, ніж усі делегації десяти найбільш вразливих до глобального потепління країн.

«Вплив лобі викопного палива на кліматичні переговори схожий на отруйну змію, що обвиває майбутнє нашої планети», — сказав Нніммо Бассі з Kick Big Polluters Out. Їхній «обман має бути викритий», а для усунення їхнього впливу мають бути вжиті рішучі контрзаходи.

Спалювання нафти, газу та вугілля вивільняє шкідливий для клімату парниковий газ вуглекислий газ, який небезпечно нагріває планету. На тогорічній кліматичній конференції в Дубаї всі 200 країн погодилися відмовитися від цих видів викопного палива.

Лобісти на конференціях інколи перебувають начебто інкогніто

Згідно з проведеним на той час аналізом, у Дубаї було акредитовано понад 2450 лобістів викопних видів палива та джерел енергії, що є рекордом. Одним з пояснень може бути також коливання загальної кількості учасників: як повідомляється, цьогорічний показник у Баку, який становив трохи більше 52 000, був значно нижчим, ніж у Дубаї, де було близько 97 000 учасників.

Завдяки постійному тиску з боку громадянського суспільства, всі учасники конференції в Дубаї вперше отримали від ООН вимогу розкрити інформацію про те, кого вони представляють. За словами активістів, це «викрило» багатьох лобістів, які, ймовірно, відвідували попередні конференції інкогніто у складі делегацій або бізнес-організацій.

Критика нафтових держав як господарів конференції

Науковці й екологічні політики закликають Організацію Об'єднаних Націй реформувати процес відбору країн для проведення кліматичних конференцій ООН. Азербайджан, авторитарна колишня радянська республіка, на 90 % залежить від нафти та газу, що викликає сумніви серед екологів щодо довіри до переговорів.

У відкритому листі до голови кліматичної комісії ООН Саймона Стілла йдеться про те, що ООН повинна застосовувати суворі критерії допуску, щоб виключити країни, які не підтримують одностайне рішення про відмову від вугілля, нафти та газу, як приймаючу сторону. Однією з причин цього є промова глави азербайджанської держави Ільхама Алієва на COP29, в якій він назвав шкідливі для клімату джерела енергії — нафту та газ — «даром Божим».

Серед підписантів — Сандрін Діксон-Деклів, глобальний посол Римського клубу, Йохан Рокстрьом, директор Потсдамського інституту досліджень впливу на клімат, та колишній Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун.

Глобальне потепління не зупинилося навіть після 28 конференцій

Вони попередили, що глобальне потепління не вдалося зупинити навіть після 28 щорічних конференцій з питань клімату — фактично, потепління на більш ніж 2,9 градуса до 2100 року вже не можна виключити. Їхній висновок: необхідні механізми для притягнення країн до відповідальності, якщо вони не досягають кліматичних цілей і зобов'язань. Існує також потреба в «менших, частіших і орієнтованих на рішення зустрічах».

Кліматична конференція ротується між регіонами світу. Крім того, ООН майже не висуває жодних вимог до країн, які хочуть організувати зустріч. У два попередні роки саміти також проходили в двох країнах, які сильно залежать від нафти та газу: Об'єднаних Арабських Еміратах і Єгипті.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.