Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Клімат
  • Де взяти гроші: Конференція ООН із питань зміни клімату (COP29) починається без особливого оптимізму

Де взяти гроші: Конференція ООН із питань зміни клімату (COP29) починається без особливого оптимізму

Очікують, що багаті індустріальні країни мобілізують щонайменше 1 трлн доларів США на рік.

3 хв на прочитання11 Листопада 2024, 16:18
Кліматична конференція в Баку: країни, що розвиваються, й екологічні організації очікують, що промислово розвинені країни нададуть щонайменше 1 трлн доларів США на рік. Фото: Холлі Адамс / Bloomberg / Getty Images Кліматична конференція в Баку: країни, що розвиваються, й екологічні організації очікують, що промислово розвинені країни нададуть щонайменше 1 трлн доларів США на рік. Фото: Холлі Адамс / Bloomberg / Getty Images
Поділитись:

З цього понеділка майже 200 країн зустрінуться на Конференції ООН із питань зміни клімату в Азербайджані, щоб обговорити, як стримати глобальне потепління і пом'якшити його фатальні наслідки, такі як частішання спеки, шторми і повені. Однак двотижневі консультації в столиці Азербайджану Баку, відомі як COP29, також будуть зосереджені, зокрема, на нових фінансових зобов'язаннях перед бідними країнами. Нові фінансові рамки мають бути визначені на період з 2025 року. Країни, що розвиваються, й екологічні організації очікують, що багаті індустріальні країни мобілізують щонайменше 1 трлн доларів США на рік — удесятеро більше, ніж 100 млрд доларів на рік, які обіцяють зараз. Про це розповідає Die Zeit.

Кліматичні активісти пропонують ввести податок на багатство або податки на видобуток вугілля, нафти та газу для фінансування цієї мети. Переговори також будуть зосереджені на нагальній потребі скорочення глобальних викидів парникових газів.

Конференція буде затьмарена перемогою Дональда Трампа на президентських виборах у США. Його вважають заперечником зміни клімату та прихильником нафти й газу. На вихідних New York Times повідомила, що команда Трампа готується знову вивести США з Паризької кліматичної угоди. Трамп також хоче перенести штаб-квартиру Агентства з охорони навколишнього середовища (EPA) з Вашингтона та зменшити розмір природних заповідників, аби розчистити шлях для буріння нафтових свердловин і видобутку вугілля.

Організація COP29 в Азербайджані є суперечливою через ситуацію з правами людини в цій країні. Свобода преси та свобода думки в авторитарній колишній радянській республіці суворо обмежені.

Дослідник клімату Моджиб Латіф також песимістично дивиться на конференцію ООН. Професор Центру дослідження океану імені Гельмгольца в Кілі розповів газеті Rhein-Neckar-Zeitung, що він більше не бачить жодних шансів досягти мети в 1,5 градуса, визначеної в Паризькій угоді про захист клімату.

«Я вважаю просто смішним, що світова політика все ще чіпляється за мету в 1,5 градуса», — заявив він. Цільовий показник «де-факто вже давно досягнутий».

Наразі людство перебуває на шляху потепління приблизно на три градуси — і навіть це стосується лише тих обіцянок, які були зроблені до цього часу. Латіф охарактеризував перспективи COP29 як погані.

«Після 28 попередніх всесвітніх конференцій з питань клімату, за більш ніж чверть століття, досі не відбулося справжнього прориву, хоча ми продовжуємо чути про нові історичні прориви з року в рік», — говорить він.

З огляду на зростання концентрації парникових газів в атмосфері Землі, Латіф додав: «Ці конференції явно не досягають своїх цілей».

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Юлія Свириденко. Фото з відкритих джерел
Можлива наступниця Шмигаля: хто така Юлія Свириденко і що чекає на неї у кріслі прем'єра
3 хв на прочитаннягодина тому
Фото ілюстративне
Реєстр біометану в Україні адаптували до стандартів ЄС
1 хв на прочитання2 години тому
Фото ілюстративне
Держстат зафіксував стрімке подорожчання продуктів – деякі позиції зросли на 200%
1 хв на прочитання2 години тому
Фото: ілюстративне
Кабмін провів кадрові призначення у Держслужбі у справах дітей та Держагентстві "ПлейСіті"
1 хв на прочитання3 години тому
Безпека, гарантії та страхування: "Метінвест" окреслив ключові умови для відновлення промисловості
2 хв на прочитання4 години тому
Біометрія замість штампів: з осені 2025 року зміниться перетин кордону ЄС для українців
2 хв на прочитання6 годин тому
Готові до несподіваних поворотів? Ретроградний Меркурій вже на порозі
3 хв на прочитання8 годин тому
На Харківщині прокуратура через суд повертає цінні землі, передані бізнесу під виглядом "співпраці"
1 хв на прочитання9 годин тому