Зростання кількості хворих на лихоманку Денге пов'язане зі зміною клімату — дослідники
Кількість випадків захворювання може зрости до 60 %.
Згідно з дослідженням, зміна клімату є причиною збільшення кількості випадків і поширення збудників багатьох інфекційних захворювань. Це стосується і лихоманки Денге, стверджує дослідницька група зі Стенфордського університету в США. Близько 19 % випадків захворювання в особливо постраждалих країнах уже можна пов'язати зі зміною клімату, розповідає Die Zeit.
Згідно з дослідженням, існує взаємозв'язок між підвищенням температури та зростанням кількості інфекцій. До 2050 року кількість випадків захворювання на лихоманку Денге може зрости до 60 %, якщо викиди парникових газів продовжуватимуть збільшуватися. Дослідницька група під керівництвом Ерін Мордекай проаналізувала розвиток інфекцій Денге в Латинській Америці та Південно-Східній Азії й оцінила дані з 21 країни.
Лихоманка Денге — це пов'язане з вірусом інфекційне захворювання, яке супроводжується сильним болем у суглобах і м'язах, високою температурою, нудотою та блювотою. У рідкісних випадках, особливо у разі повторного зараження, хвороба може мати тяжкий перебіг і призвести до летального результату. За даними Європейського центру охорони здоров'я ECDC, у 2024 році у світі було зареєстровано 13 млн випадків інфікування та 8,5 тис. смертей. У попередньому році було зафіксовано 6 млн інфікувань і 6 тис. смертей. Особливо сильно постраждала Бразилія.
Вірус здебільшого передається азійським тигровим комаром (Aedes albopictus) і єгипетським тигровим комаром (Aedes aegypti). Попереднє дослідження показало, що кількість вірусу є найвищою при температурі 26 °C і 29 °C відповідно, що становить найбільший ризик зараження.
Азійський тигровий комар також усе більше поширюється в Європі. За даними ВООЗ, це збільшує ризик захворювання на лихоманку Денге в регіоні. У період із січня по грудень 2023 року було зафіксовано 82 випадки місцевої передачі в Італії, 43 — у Франції та три — в Іспанії.
Більше новин читайте на GreenPost.