Зміна клімату гірше впливає на жінок — дослідження
Те, що жінки гірше переносять кліматичні зміни, пов'язано із фізіологічними особливостями та гендерним статусом жінки в Україні.
Українські жінки, особливо із сільської місцевості, більш вразливі до кліматичних змін сьогодення та тих, які чекають на нас у майбутньому. Про це заявила експертка Фонду ім. Гайнріха Бьолля Оксана Алієва.
Вона прокоментувала результати останніх соціологічних та екологічних досліджень, які стосувалися впливу кліматичних змін на населення.
«Жінки менше споживають і менше впливають на зміну клімату, але більше від неї страждають, бо не мають ресурсів на адаптацію. Коли ми говоримо про вплив зміни клімату на чоловіків і жінок, то ми не говоримо про фізіологічні властивості. Тут усе однаково, крім вагітності. Під час вагітності жінки гірше витримують такі прояви зміни клімату, як тепловий стрес, алергічні реакції та перепади тиску», — сказала Алієва.
Експертка звернула увагу на те, що у жінки під час екологічних катастроф. спровокованих змінами клімату (пожежі, повені, урагани) менша мобільність, ніж у чоловіків. Це пов'язано з тим, що в екстремальній ситуації вона має попіклуватися про дітей і людей похилого віку.
Алієва наголосила на тому, що мешканки сільських регіонів відчутніше переживають кліматичні зміни. За її словами, село вразливіше до змін клімату вже тому, що люди часто залежать від того, яким буде їхній врожай, якою буде погода та клімат.
Як писав GreenPost раніше, Україна буде співпрацювати з Великою Британією у питанні кліматичних змін. Особливу увагу дві країни приділять адаптації до змін клімату й пошуку ефективних способів використання енергії.