Догори
Дати відгук

"Зловив - відпусти": гуманність чи міф? Думки експертів про риболовлю за таким принципом

Розбираємось в питанні виживання риби після вилову та її здатності відчувати біль.

2 хв на прочитання05 Травня 2025, 10:49
Риболовля "зловив - відпусти": чи це гуманно? Риболовля "зловив - відпусти": чи це гуманно?
Поділитись:

Принцип риболовлі "зловив та відпусти" викликає чимало дискусій серед рибалок. Одні вважають його етичним та спрямованим на збереження популяції риб, інші – жорстоким по відношенню до спійманих водних мешканців. Спробуємо розібратися в цьому питанні, спираючись на думку фахівців та наукові дослідження, про що повідомляє Ukr.Media.

Статистика свідчить, що середній рівень виживання риби, випущеної назад у воду, досить високий і становить 83-97%. Проте цей показник залежить від виду риби та способу її вилову. Деякі види є більш витривалими та менш схильними до стресу, наприклад, морська форель демонструє найвищий рівень виживання серед досліджених риб.

Дослідження також показують, що шанси на виживання риби значно знижуються з часом перебування поза водою. Якщо рибу тримати на повітрі до 30 секунд, ймовірність її виживання становить близько 60%. Проте, якщо цей час перевищує 60 секунд, шанс на виживання падає до 18%. Важливо зазначити, що ці показники не є універсальними для всіх видів риб.

Окрім стресу, вилов риби може призвести до пошкодження її життєво важливих органів та порушення слизового покриву, який захищає рибу від інфекцій. Поширений міф про те, що риби не відчувають болю, є неправдою. Вони мають ноцицептори (больові рецептори) та структури мозку, що реагують на больові стимули. Хоча їх реакція може відрізнятися від людської, риби здатні відчувати біль. Смикання риби на гачку є реакцією на больові відчуття.

Біль може впливати на поведінку риб, обмежуючи їхню взаємодію з іншими особинами, призводячи до відмови від їжі та уповільнення рухів, що в свою чергу підвищує ризик смертності.

Незначні травми рота у риби зазвичай загоюються швидко, проте внутрішні ушкодження, спричинені ковтанням гачка, є більш серйозними. Поранення шлунка, серця, печінки або зябер мають менше шансів на успішне загоєння. Дослідники радять у більшості випадків залишати гачок всередині риби, оскільки спроба його витягнути може завдати ще більшої шкоди.

У підсумку, рішення щодо дотримання принципу "зловив - відпусти" залишається за кожним рибалкою. Однак, якщо ви вирішили відпустити рибу, робити це потрібно максимально обережно. Перед тим як зняти рибу з гачка, слід намочити руки та тримати її у воді горизонтально. Рухи мають бути плавними та ніжними, щоб мінімізувати стрес та травми для риби, зберігаючи їй життя.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Чеський політик виступив проти "культу розміру" статевих органів.
Фото: czechia-online.cz
"Перестаньте судити чоловіків за розміром": чеський політик оголився на сцені, щоб зламати табу
1 хв на прочитанняВчора
Розтрата 22 млн грн в "Укрзалізниці": у Вінниці викрили керівництво філії
У Вінниці керівництво філії "Укрзалізниці" підозрюють у розкраданні 22 млн грн на зарплатах
2 хв на прочитанняВчора
Фото ілюстративне
В ресторані Кацуріна кількість постраждалих зросла уже вдвічі
1 хв на прочитанняВчора
Лондонський Музей вагіни.
Фото birdinflight.com
Врятований завдяки пожертвам, або Як Музей вагіни в Лондоні знайшов новий дім
1 хв на прочитанняВчора
Прорив у профілактиці ВІЛ - ВООЗ схвалила препарат з ефективністю понад 99%
2 хв на прочитанняВчора
10 посадовців отримали підозри у розкраданні майже 10 млн грн - Генпрокурор
2 хв на прочитанняВчора
Суд повернув Житомирській облраді 151 га лісу, який незаконно оформила на себе Звягельська міськрада
1 хв на прочитанняВчора
Енергія Місяця в Овні надихає на рішучі дії - гороскоп на 17 липня 2025 року
4 хв на прочитанняВчора