Догори
Дати відгук

"Зелена угода" здатна стимулювати економіку і створити робочі місця у Євросоюзі після Covid-19

Ми не можемо дозволити собі регрес, який може мати згубні наслідки для клімату, біорізноманіття та навколишнього середовища, а також для здоров'я людей та європейської економіки

2 хв на прочитання17 Квітня 2020, 06:32
pixabay pixabay
Поділитись:

Міністри з екології та охорони навколишнього середовища з тринадцяти європейських країн, включаючи Францію, ФРН, Італію та Іспанію, опублікували відкритого листа, в якому йдеться про важливість "зеленої угоди" для Європи. Про це інформує GreenPost з посиланням на  renen.

"Хоча зараз основна увага урядів приділяється боротьбі з пандемією та її безпосередніми наслідками, необхідно вже сьогодні готувати плани відновлення, беручи до уваги кліматичну і екологічну кризу, боротьба з якими повинна залишитися у центрі політичного порядку денного, - наголошують глаи відомств. - Ми не можемо дозволити собі регрес, який може мати згубні наслідки для клімату, біорізноманіття та навколишнього середовища, а також для здоров'я людей та європейської економіки".

Міністри схвалюють пропозицію Європейської Комісії почати роботу над всеосяжним планом відновлення, що включає "зелений перехід" і цифрову трансформацію, та закликають використовувати європейську "зелену угоду" у якості основи для цієї роботи.

Відомо, що  "зелена угода" являє собою нову стратегію зростання для ЄС, яка здатна забезпечити подвійну вигоду від стимулювання економіки і створення робочих місць, прискорюючи при цьому зелений перехід економічно ефективним способом, наголошуюється у листі.

Наприклад, мета кліматичної нейтральності до 2050 року поєднанні з сильними політичними установками забезпечує стабільне і орієнтоване на майбутнє інвестиційне середовище для європейського бізнесу, що є важливою передумовою для зеленого зростання і створення робочих місць.

"Зелена угода" дає нам дорожню карту для прийняття правильних рішень у відповідь на економічну кризу, перетворюючи Європу в стійку і кліматично нейтральну економіку, тому необхідно протистояти спокусам у відповідь на нинішню кризу залишатись з викопною енергетикою", - йдеться у листі.

Міністри закликають до кінця року збільшити кліматичну мету ЄС на 2030 рік, дотримуючись графіка Паризької угоди і надихати інших глобальних гравців також підняти свої цілі.

Нагадаємо, Мінекоенерго обіцяє до літа подати законопроєкт про енергоефективність.  В міністерстві розраховують, що подальше впровадження енергоефективності дасть в Україні такий же ефект, на який розраховують у Євросоюзі. За даними Європейської комісії прогнозується, що 23% заощадженої енергії в рамках цілей ЄС на 2020 рік – це результат впровадження статті 7 Директиви 2012/27/ЄС про енергоефективність.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Законопроект Контроль Промислового Забруднення Відходи
Рада прийняла за основу законопроект про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення
1 хв на прочитання14 хвилин тому
Фото: Телеграм-канал «Садівник»
Живопліт із гортензій: цікава ідея для ландшафтного дизайну (ФОТО)
1 хв на прочитання3 години тому
Фото: 5 канал
Трійця, яка збігається з Купайлом: як підготуватися до свята, щоб запустити в своєму житті позитивні і яскраві зміни
3 хв на прочитання5 годин тому
Урожай помідор Рослинні хвороби Закарпаття Загибель врожаю
Рослинні хвороби на Закарпатті практично знищили урожай помідор
2 хв на прочитання6 годин тому
22 червня - Міжнародний день тропічних лісів: збереження легенів планети
3 хв на прочитання7 годин тому
«Нівелює всі мільярдні вкладення у боротьбу з кліматичною кризою»: екологічний вимір російсько-українського протистояння
1 хв на прочитання8 годин тому
Майже кожна третя водойма України забруднена – Віктор Ляшко
1 хв на прочитанняВчора
Джипінг у заповідних зонах скоро буде під забороною: ухвалено законопроєкт для збереження природно-заповідного фонду
2 хв на прочитанняВчора