Здорова дитина повинна бути активною і допитливою: ознаки зниженого імунітету у дітей
Імунітет ділиться на вроджений, отриманий у спадок від батьків, і набутий. Останній можна зміцнити за допомогою допоміжних засобів.
Крім простудних захворювань, у дітей існують і інші ознаки ослаблення імунітету. Вони накладають негативний відбиток на самопочуття малюка, а також на його розумовий і фізичний розвиток.
Серед таких ознак:
- Погіршення слухової і візуальної пам’яті.
- Зниження концентрації уваги. Дитині стає важко зосередитися на простих речах.
- Підвищення нервозності і дратівливості. Найменші часто вередують без видимих причин, в той час як батьки пропонують їм навперебій їжу і питво, заколисують на руках і заспокоюють всією сім’єю.
- Висипання і сухість шкіри, тріщини і «заїди».
- Млявість і апатія. Малюкові все байдуже, він не проявляє інтересу до улюблених іграшок.
- Порушення роботи шлунково-кишкового тракту (запор або діарея, болі в шлунку і т.п.), відсутність апетиту.
- Різкі зміни маси тіла.
- Розвиток гіподинамії – малюк не в змозі впоратися з простими фізичними навантаженнями, часто скаржиться на втому і стомлення, а також на болі в м’язах.
Здорова дитина повинна бути активною, допитливою і рухливою. Якщо зниження активності не викликано загострення хронічних хвороб, то винуватцем всьому є ослаблення імунної системи. Тому варто спочатку проконсультуватися у педіатра, а потім зайнятися підбором засобів для зміцнення імунітету.
Крім цього, не варто купувати препарати, які рекомендують як такі, що підвищують імунітет. Препарати, які справді позитивно впливають на імунну систему, належать до реанімаційних, їх вводять лише у важких випадках.
Джерела: medicover.ua, rixos, www.the-village.com.ua.
Нагадаємо, як підняти імунітет у дітей 4–7 років.