Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Збитки через незаконні рубки в Ужанському нацпарку склали майже два мільйони гривень

Збитки через незаконні рубки в Ужанському нацпарку склали майже два мільйони гривень

1 хв на прочитання11 Січня 2020, 15:33
Поділитись:

11.01.2020 
Автор: Олег Листопад

Державні екологічні інспектори змушені були перевіряти Ужанський національний природний парк (НПП) вісім разів протягом останніх п’яти років.

Про це повідомив перший заступник начальника Державної екологічної інспекції (ДЕІ) у Закарпатській області Олександр Балега у відповідь на запит редакції GreenPost.

Крім планових перевірок, ДЕІ реагувала на обґрунтовані заяви громадян про порушення екологічного законодавства (виявлені небайдужими факти незаконних рубок). Також інспектори проводили перевірки за дорученням правоохоронних органів, зокрема, поліції.

Особливо вражають результати двох перевірок: у травні та у вересні 2018.  Інспектори виявили рубки, збитки від яких перевищили 1,3 млн грн. У вересні орієнтовний розмір шкоди, заподіяної заповідній природі, трохи скромніше – у  понад 450 тис. грн.

Хто гризе наші ліси – короїди чи дроворуби?

Наразі перевіряється, чи не були незаконні рубки проведені у найбільш цінних масивах – букових пралісах.

В Україні близько 80 тисяч гектарів пралісів (небагато порівняно з 10 млн гектарів лісу в цілому по країні). Переважно це саме бучини, хоча у Карпатському нацпарку, наприклад, є ділянка ялицевого пралісу. Незаймані лісові масиви Ужанського НПП та ще шести українських заповідників та нацпарків внесені ЮНЕСКО до складу об’єкту світової спадщини «Незаймані букові ліси в Карпатах та інших регіонах Європи». В Ужанському номінували 2,5 тисяч гектарів – це третя за площею така ділянка в Україні (дві найбільші – в Карпатському біосферному заповіднику).

Детальніше читайте в матеріалі GreenPost від 8 січня 2020 року «Краса та жахіття Ужанського нацпарку-2»

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.